reklama

Harryho a Meghan cesta ke svobodě: Takhle vypadá kniha, která děsí královskou rodinu

Vévodové ze Sussexu sice odstoupili z aktivních rolí předních členů britské královské rodiny, zájem o jejich život však neopadl. Kromě spekulací o tom, kde zrovna bydlí, se v posledních týdnech diskutovalo také o tom, čím se budou v budoucnu pracovně zabývat. Pár momentálně spolupracuje na biografii o královském životě a odchodu z něj. Podívejte se, jak bude vypadat obálka knihy.

Princ Harry a vévodkyně Meghan
Princ Harry a vévodkyně Meghan | Foto: Reuters

Knížka, která ponese název Nalezení svobody, slibuje náhled pod pokličku fungování britské královské rodiny a života jejích dvou velmi sledovaných, nyní už bývalých členů. 

Biografie měla být podle deníku The Telegraph publikována již v červnu v newyorském nakladatelství Dey Street Books, původní datum nakonec bylo posunuto na začátek srpna. A dá se předpokládat, že se kniha stane bestsellerem.  

Podle deníku Daily Mail je jedním ze dvou autorů biografie Omid Scobie, novinář z amerického magazínu Harper's Bazaar a údajný oblíbenec vévodkyně Meghan. Druhou britskou novinářkou podílející se na biografii je podle listu Carolyn Durandová, která píše o královské rodině už patnáct let, mimo jiné i pro časopis Elle. Na biografii údajně začali pracovat již v létě 2018, tedy několik týdnů po pohádkové svatbě vévodů na hradě Windsor. 

Podobnost s biografií princezny Diany

Podle Mail on Sunday poskytli vévodové ze Sussexu ještě před svým stěhováním do zámoří oběma novinářům rozhovor, který má být podkladem právě pro zmiňovanou knihu. Magazín Newsweek to ale s odkazem na svůj zdroj popírá. Podle něj autoři veřejně nepotvrdili, že podklady biografie jsou podloženy rozhovory s Harrym a Meghan. 

Kniha se má na více než 320 stranách zabývat vztahem vévodů od seznámení po odchod z aktivních rolí předních členů britské monarchie. A britská královská rodina se obává, co všechno pár prozradí.

Tom Bradby, novinář z televizní stanice ITV, který s párem vloni natočil otevřené rozhovory během jejich afrického turné, si myslí, že by kniha mohla být prostředkem k tomu, aby vévodové promluvili o odchodu a jeho pozadí. Pro britský deník Sunday Times napsal článek, ve kterém mimo jiné uvedl: "Napadá mě, co všechno by se v rozhovoru mohlo dostat ven, a nemyslím si, že to bude hezké."

Britští novináři také upozorňují na to, že situace se nápadně podobá poprasku kolem princezny Diany a její biografie od Andrewa Mortona - Diana: Její pravdivý příběh. 

Hromada materiálu a náročný rok britské monarchie

Jisté je, že autoři biografie mají k dispozici hromadu materiálu - pohádkovou svatbu, úspěšné turné po Austrálii a pacifických ostrovech, narození syna Archieho, údajné spory mezi bratry a švagrovými a takzvaný megxit.

Poslední měsíce byly pro královskou rodinu Velké Británie více než složité. Nejen kvůli odchodu vévodů ze Sussexu a jejich prohlášení o těžkostech královského života či boji s bulvárem, ale i skandálu prince Andrewa kvůli přátelství s Jeffreym Epsteinem, který podle obžaloby zneužíval nezletilé dívky.

A do toho všeho přišla pandemie koronaviru, kterou královna i princ Charles tráví mimo Londýn. Ani letos si tak 94letá Alžběta II. zřejmě neoddechne. 

Melanie slaví 50 let. Tady jsou její největší maléry v úřadu první dámy USA | Video: Reuters, Associated Press
reklama
reklama
reklama