reklama

Harry a Meghan odkládají založení nové charity. Chtějí se věnovat jiným tématům

Britský princ Harry a jeho žena vévodkyně Meghan odkládají na příští rok založení proklamované charitativní organizace Archewell. Letos se hodlají věnovat především hnutí Black Lives Matter a pomoci s dopady koronaviru. "Zvykají si na nový život a začínají novou éru. Chtějí dělat věci správně a tak, aby měly nějaký dopad," uvedl zdroj blízký páru.

Princ Harry a jeho žena Meghan
Princ Harry a jeho žena Meghan | Foto: Reuters

Někdejší královský pár oznámil již letos v dubnu poté, co se rozhodl vzdát aktivních rolí členů britské královské rodiny, že hodlají založit svou novou charitativní organizaci jménem Archewell. 

Oficiální založení organizace inspirované jejich synem Archiem Harrisonem se však podle britských médií odkládá na příští rok. Vévoda a vévodkyně ze Sussexu se nyní chtějí věnovat palčivým aktuálním tématům, jako je hnutí Black Lives Matter nebo pomoc s dopady pandemie koronaviru. O rozhodnutí pár informoval britský zpravodajský web The Telegraph

Vévodové nyní žijí v Los Angeles a řeší svoje stávající povinnosti i nové výzvy. Zdroj blízký páru britskému webu sdělil, že chtějí dělat věci správně, a proto nechtějí nic uspěchat. "Zvykají si na nový život a začínají novou éru. Chtějí dělat věci správně a tak, aby měly nějaký dopad," uvedl. 

Harry s Meghan nyní údajně absolvují řadu setkání, týkajících se hnutí na podporu afroamerické komunity a boj s rasismem, aby dokázali co nejlépe reagovat na aktuální potřeby hnutí. 

Vévodkyně ze Sussexu se nedávno svěřila s tím, že její matka byla kvůli barvě své pleti šikanována. Kromě toho se oficiálně postavila na stranu hnutí a rozmluvila se o dalších afroamerických obyvatelích USA, již byli zabiti při policejním zásahu. 

Spojenými státy na konci května otřásla smrt George Floyda, který zemřel v Minneapolisu poté, co mu více než osm minut klečel na krku policista Derek Chauvin. Incident spustil vlnu demonstrací, které se přelily také na další kontinenty. 

Mohlo by vás zajímat: 

Někdo na mamku zakřičel písmenem na „N“. Meghan sdílí své zkušenosti s rasismem | Video: Instagram/_duchess_of_sussex

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama