reklama

Vyzkoušeli jsme: Oblíbené cvičení modelek Victoria's Secret

Jmenuje se Total Barre a z vlastní zkušenosti už můžeme říct, že je "totál" super.

Foto: iStock

Hned v úvodu bych ráda zdůraznila, že ačkoli tuhle fitness novinku milují obzvlášť modelky Victoria's Secret, já sama rozhodně modelka nejsem. 

Občas se ale přistihnu, že se v představách nechám unést do fiktivního místa, kde bych tak opravdu jednou mohla vypadat. Upozorňuji, že v tomhle snovém světě taky existují jednorožci a nebe má růžovou barvu – asi tak reálná moje šance je. Takže když jsem díky Total Barre dostala nabídku nahlédnout do světa topmodelek jako Karlie Kloss, Lily Aldridge nebo Alessandra Ambrosio, neváhala jsem. Kdo by si přece alespoň na chvíli nechtěl zkusit život topmodelky?

Všechno v jednom

"Total Barre kombinuje prvky pilates, baletu i vytrvalostního tréninku. Při hodině tak dojde na posilování, správné držení těla i kardio trénink. Je opravdu pro každého, není nutné mít předchozí taneční zkušenosti," uvádí mě do obrazu trenérka Lenka Krejčová. A to je dobře, protože já je rozhodně nemám.

Výhodou je, že stejně jako na pilates s sebou nepotřebujete do studia nosit moc věcí. Cvičí se jen v legínách a topu. Ani se příliš nezapotíte, takže doma můžete nechat jak tenisky, tak ručník. Šedesátiminutová lekce začíná rozcvičkou u baletní tyče, ze které pak plynule přejdete za zvuků moderní rytmické hudby (žádný Čajkovskij z repráků nehraje) do pečlivě zvolených krátkých choreografií, ve kterých nejen držíte pevný trup a snažíte se správně dýchat, ale i zároveň posilujete ruce a nohy. 

#fitnessfriday 💪🏼

Fotka zveřejněná uživatelem Karlie Kloss (@karliekloss),

Na chvíli baletkou

"Když se rozklepete, znamená to, že to děláte dobře," říká nám povzbudivě Lenka. Nutno dodat, že v pravou chvíli. Moje lýtka a stehna se totiž právě během podřepu, při kterém zároveň stojím i na špičkách, dostávají do takového třesu, že aspirují na nejvyšší stupně Richterovy škály. Přitom pohyby, které já i ostatní děláme, jsou skoro nepostřehnutelné.

Po chvíli přijdou na řadu pomůcky jako měkký míč, váčky se závažím nebo posilovací gumy. Nejdůležitější je ale baletní tyč, které se většinu času přidržujeme a držíme díky ní balanc. Skoro na samém konci hodiny několik jednoduchých cviků zkombinujeme a najednou se stane zázrak – cvičíme balet! V duchu moje pětileté já dělá nadšením piruety a já mám jeden z nejlepších pocitů za poslední dobu. Když zvládnu balet, zvládnu už všechno. 

#fitnessfriday

Fotka zveřejněná uživatelem Karlie Kloss (@karliekloss),

Hlavně s úsměvem

Po hodině se cítím plná energie a mám dobrou náladu. Lenka Krejčová nás totiž během celé lekce nabádala, abychom se nezapomněly usmívat na svůj odraz v zrcadle. A psychika opravdu funguje. Také cítím, že mám tělo dokonale protažené – a přitom to nakonec zas tak složité nebylo. Když nad tím přemýšlím, tak vlastně vůbec. Na hodinu opravdu může přijít kdokoli a rozhodně nebude mít pocit, že cokoli nezvládá. 

"Jen počkejte, dneska je to možná dobré, ale zítra si na mě vzpomenete," usmívá se sympatická Lenka Krejčová, která je jednou z mála cvičitelek Total Barre v Česku. A taky že ano. Další den na ni myslím pokaždé, když si sedám nebo zvedám ruku. Rozhodně ale ne ve zlém. Právě naopak. Cítím, že moje tělo už za jednu hodinu posílilo a mám protažené přesně ty svaly, které chci dál budovat. Na mole se sice asi nikdy neprojdu, ale zdravé, štíhlé a pevné tělo přeci nemusí mít pouze andílci Victoria's Secret. 

Na hodinu Total Barre Lenky Krejčové se můžete objednat v pražském studiu Dance Perfect.

Univerzita v USA otevřela obor jen pro něj: Musel jsem je přemluvit a sehnat milion | Video: Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama