reklama

5 rad, které vám určitě pomohou s hubnutím: Aby to tentokrát vyšlo

Zhodnoťte reálně své možnosti

Cíl i motivace se člověk od člověka liší. Ale ať už chcete být úspěšní v čemkoli, je třeba správně odhadnout situaci a s ní související možnosti. U redukce váhy to platí dvojnásob.

"Proč se inspirovat sociálními sítěmi či výzvami ke změně od někoho, kdo vede úplně jiný život než já? Je pak vůbec reálné, že něčeho dosáhnu? Nebo se jen zase zklamu a příští rok to už raději nezkusím vůbec…?

Důležitým krokem hned v počátku je tedy zhodnocení vlastních možností. Co si mohu dovolit, kolik mám času, zda jsem single, nebo pečuji o rodinu. Kolik hodin denně pracuji a kolik volného času mi zbývá. Toto vše totiž určuje, kolik času a úsilí mohu reálně investovat do přípravy jídla, do pohybu apod.

Ano, rozhodně je důležité stanovit si, že já jsem teď tou prioritou, ale realita života nás často vyvede z omylu. Protože děti nepočkají, manžel se zrovna nechce přizpůsobit pro něj neplánované změně a můj den má pouze 24 hodin.

Po zhodnocení všech možností pak třeba dojdu k závěru, že nemohu denně vařit, že pohyb zvládnu pouze dvakrát týdně, a pokud chci dostatečně spát, nebudu denně chystat hromadu svačin na zítra. Ano, i toto je dobrá strategie. A i přesto, že se nezdá být zcela v souladu se zásadami zdravého životního stylu, tak odpovídá tomu mému životnímu stylu. A právě tato strategie je reálná, tedy pro mne dosažitelná," vysvětluje Mgr. Adela Skoupá z Centra Petra Havlíčka.

Další zajímavé články

reklama
reklama
reklama