reklama

Vitamínem C se dá léčit i rakovina

Objev! Infuze vitamínu C mohou léčit i rakovinu!

Foto: Profimedia.cz

Je v obyčejných jablcích nebo citronech. Přesto má vitamín C takovou sílu, že dokáže porazit rakovinu.

Vysoká koncentrace vitaminu C pomáhá likvidovat nádory. Infuzně podaný vitamin C přitom dokáže některé nádorové buňky usmrtit,  zatímco zdravé buňky chrání.  Proto podle závěru amerického Národního onkologického Institutu snižuje nežádoucí účinky radio- a chemoterapie a zvyšuje kvalitu života onkologických pacientů. Intravenózní infuze

Co je to oxidační stres?

Vitamin C si lidský organismus nedokáže vytvářet, a proto je třeba jej tělu dodávat. Pokud dlouhodbě chybí, vzniká onemocnění  kurděje (skorbut), jíž trpěli námořníci. Projevuje se např. krvácením, chudokrevností, poruchou hojení ran. K potížím však stačí i to, když ho máme málo.

Již při částečném nedostatku vitaminu C dochází k rozvoji nebezpečných změn v těle, např. se zvyšuje koncentrace škodlivého LDL-cholesterolu, což je rizikové pro srdce a cévy. Rozvíjí se oxidační stres.

Působením znečištěného ovzduší, různých typů záření, při duševním a fyzickém vyčerpání, při dlouhodobých zánětech, po aplikaci cytostatik a ozařování a při nádorových onemocněních) v těle vzniká nadměrné množství tzv. kyslíkových radikálů - agresivních látek, které působí destruktivně na tkáně a jsou příčinou řady chorob: alergií, opakujících se infekcí, zánětů dýchacího ústrojí, depresivních poruch a osteoporózy.

Doporučujeme: Test: Víte, které vitamíny potřebujete?

Oxidační stres je také viníkem kardiovaskulárních a autoimunitních chorob (např. revmatoidní artritidy, roztroušené sklerózy, Crohnovy choroby atd.) a také nádorových onemocnění.  Zároveň je spoluzodpovědný za vznik chronických zánětů (např. revmatoidní artritidy). Je však také příčinou syndromu vyhoření a chronického únavového syndromu. 

Vysoká koncentrace vitamínu C bojuje proti vážným chorobám

Při potlačování oxidačního stresu  má zásadní a nenahraditelnou roli vitamin C. Navíc je nezbytný pro normální průběh důležitých biochemických reakcí, např. detoxikaci cizorodých látek v játrech, správný metabolizmus tuků, podílí se na tvorbě kolagenu (důležitého např. pro klouby a stěny cév), blokuje tvorbu karcinogenů, podporuje imunitní pochody a funkci mozku, podporuje vstřebávání železa, což je důležité pro tvorbu a funkci červených krvinek.

Takové koncentrace,  která je potřebná pro prevenci cévních a nádorových onemocnění, však podáváním ústy vlastně nelze dosáhnout.  Dosáhnout jí lze pouze nitrožilním podáním, a to formou vysokodávkované infuze vitaminu C.

Komu infuze vitamínu C pomohou? Každému, kdo má:

  • stres
  • psychickou zátěž či fyzickou námahu (včetně sportu),
  • psychické poruchy
  • pakované infekce (chřipky, angíny, rýmy, kašle, záněty plic atd)
  • alergie
  • metabolický syndrom (obezita, vysoký krevní tlak, cukrovka)
  • revmatické choroby charakterizované např. bolestmi kloubů,
  • autoimunitní onemocnění (revmatoidní artritida, Crohnova choroba ad.)
  • nádorové onemocnění (v jakémkoliv stádiu)

Co na to říkají lékaři?

Mnozí odborníci charakterizují podávání vysokodávkovaného vitaminu C jako "zapomenutý poklad ve farmakoterapii". Tato metoda se totiž používala už v 80. letech minulého století, ale pak byla postupně odložena. Znovuobjevena byla teprve s objevem zásadní důležitost, kterou hraje oxidatiční stres při vzniku mnoha onemocnění, a zjištěním chopnosti "céčka" tento jeho vliv omezit. Její účinnost dokládá stále rostoucí množství studií např. v onkologii, kardiologii, revmatologii, alergologii atd.

Náš tip:  Téma: Vitamíny

MUDr. Marta Holíková v interview pro Zdravotnické noviny uvedla:  "Vitamin C aplikujeme v infuzi na naší ambulanci Komplexního onkologického centra v Liberci již několik měsíců u pacientů s různými typy nádorových onemocnění - u karcinomu prsu, vaječníků, tlustého střeva, slinivky břišní a dalších. Například u pacienta s pokročilým karcinomem slinivky břišní s metastázami do jater došlo již po 3 týdnech k úpravě jaterních testů a celkovému zlepšení kvality života".

Infuze vitamínu C jsou bezpečné

Vitamin C je fyziologická, pro organismus běžná látka, jejíž přebytek se ledvinami vyloučí.  Důležité však je, aby člověk neměl porušenou funkci ledvin. Osoby, které trpí selháváním ledvin či mají sklon k tvorbě ledvinných kamenů, by neměly infuzní vysokodávkovaný vitamin C užívat.

Infuzní terapie vitaminem C je registrovaná Státním ústavem pro kontrolu léčiv a je vázána na lékařský předpis. Lidé, kteří se domnívají, že by pro ně byla vhodná infuzní léčba či preventivní kúra, mohou kontaktovat svého onkologa či praktického lékaře, protože tuto terapii může předepsat každý lékař. Místně příslušného lékaře, který se touto terapií zabývá, lze nalézt zde.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Kolik (vás) stojí hubnutí?

Zlomené srdce je oficiální diagnóza. Dá se z něj zemřít

Jezte syrové jídlo: Zkrásníte a omládnete. Máme důkaz

Vláda selhala, neumí ani vydat opatření podle návodu, říká expert k rozhodnutí soudu | Video: Michael Rozsypal
reklama
reklama
reklama