reklama

Kolik (vás) stojí hubnutí?

Je únor,  kdy se posilovny a tělocvičny tradičně vyprazdňují a zároveň se nám zase zaplňuje jídelníček tím, co jsme po novém roce nechtěli už nikdy vzít do pusy.  Zkrátka - došla síla, chuť a motivace pokračovat v hubnutí.

Foto: Profimedia.cz

Je únor, kdy se posilovny a tělocvičny tradičně vyprazdňují a zároveň se nám zase zaplňuje jídelníček tím, co jsme po novém roce nechtěli už nikdy vzít do pusy. Zkrátka - došla síla, chuť a motivace pokračovat v hubnutí.

Znáte tento cyklus, který se točí pořád a pořád znova? Možná jste si zvolili špatný postup hubnutí ve víře, že ušetříte a zvládnete všechno sami.  Ve finále se takový postup nejen nevyplatí, ale dokonce prodraží.

Na hubnutí nemá být člověk sám

Bývá to tím, že se do náročného úkolu pustil sám. Do samostatného hubnutí je dobré se dát  jen tehdy, kdy vám není cizí pohyb a máte alespoň trochu přehled o tom, co znamená vyvážený jídelníček. Jinak totiž reálně hrozí, že se necháte zlákat "zaručenými" dietami či potravinovými doplňky, případně dokonce začnete hladovět. A ani aktivní pohyb bez odborného vedení nemívá vždy žádoucí výsledek.

10 rad pro hubnutí, na které se často zapomíná najdete ZDE >>

Čím jsme mladší, aktivnější a svalnatější, tím naše tělo lépe spaluje. Množství energie, které spálí tělo pro základní životní pochody v organismu (bazální metabolismus) se u žen se pohybuje okolo 6500 kJ, u mužů je zhruba o 1000 kJ vyšší. Když k němu přičtete energetický výdej, který spálíte aktivním a rutinní pohybem, dostanete se na hodnotu množství energie, která je pro vaše tělo optimální.

V deseti dekagramech tukové tkáně je uskladněno asi 2700 kJ energie. K tomu, abyste ztratili jediný kilogram tuku, musíte snížit příjem energie o 27 000 kJ!  Nebo naopak o stejné množství zvýšit její příjem. Takže je jasné, že za týden rozhodně nezhubnete pět kilogramů. Pokud někdo rychle zhubne, rozhodně neshodil tuk, ale vodu

"Většina módních diet vám sice zajistí krátkodobý úbytek kilogramů, ten je ovšem kompenzován fyzickými a psychickými problémy vyvolanými nevyváženým příjmem živin. A navíc jsou tyto diety pouze recyklací těch starších jednostranně zaměřených a reálně ohrožují zdraví," připomíná nutriční terapeutka Gabriela Knosová z brněnského Institutu kompliment.

Jak nastartovat metabolismus a zkrotit hlad?

Hlad je nejčastějším důvodem selhání veškerých diet. Odborníci na léčbu nadváhy se shodují, že ideální lék proti obezitě by měl působit na principu tlumení pocitu hladu. Ale jak naplnit žaludek, a zároveň tělu nedávat nadbytečnou energii?

Jednou z možností jsou kapsle z přírodních, viskózních polysacharidů, které po zapití vodou absorbují více než stonásobek svého objemu. V žaludku vytvoří vysoce viskózní gelovou matrici, která se smísí se s jídlem, takže dosáhnete pocitu sytosti i po malé porci. Kapsle zpomalují proces trávení a zamezují prudkým výkyvům hladiny cukru v krvi. Nový preparát Obesimed Forte nereaguje s žádnými léky ani potravinami, nevyvolává alergie, a nemá vedlejší účinky.

Náš tip: 3 skvělé metody hubnutí, u kterých se nenadřete! >>

"V době, kdy při léčbě obezity nemáme dostatek kvalitních léků či potravinových doplňků, je přítomnost takového léčebného přípravku na našem trhu obrovským povzbuzením. Zásadním přínosem je kontrola nad velikostí porcí a utlumení pocitu hladu, který bývá největším problémem zvláště v počátcích redukce," říká psycholožka Mgr. Iva Belasová,

Pomoci může také instantní čajový nápoj Thermomagic, který napomáhá ke zrychlení metabolismu, které může vést při současném dietním stravování a dostatku pohybu ke snížení hmotnosti. Vyznačuje se vysokým obsahem prebiotické vlákniny - inulínu. Tlumí pocit hladu. Jako jeden z mála čajů podporujících hubnutí neobsahuje kofein! Tudíž nehrozí vytvoření návykovosti.

Kdo nejí, tloustne!

Nedostatečný příjem živin také vede k zaškrcení metabolismu. Všeobecně je bohužel stále zakořeněn názor, že pokud chci zhubnout, nesmím jíst. Tento přístup však vede pouze ke zpomalení metabolismu a následnému jojo efektu

"Při redukci hmotnosti je pro dospělého člověka doporučený příjem energie od 5 000 kilojoulů do 7 000 kilojoulů denně, odvíjí se to od věku, pohlaví a fyzické aktivity," upozorňuje Gabriela Knosová.

Další amatérské pokusy rovnou zavrhněte, trápí - li vás obezita spojená se zdravotními problémy, případně se točíte již dlouhou dobu k bludném kruhu jo-jo efektu, tím ztrácíte sebedůvěru a přestáváte se mít rádi.

Odborník na hubnutí ušetří peníze i síly

"Přes 90 % našich klientů k nám přichází s předchozí špatnou zkušeností s hubnutím či hubnoucími prostředky. Kdyby se poradili s odborníkem rovnou, ušetřili by si nejen nervy, ale také své zdraví, čas a peníze," konstatuje nutriční terapeutka G. Knosová.

Upozorňuje také, že udržet správnou motivaci klienta po celou dobu procesu redukce tělesné hmotnosti, tedy ve fázi aktivního hubnutí, ale i v čase stabilizace a udržování hmotnosti, je proto úlohou každého správného odborníka na hubnutí.

Na kolik peněz vás hubnutí přijde?

"Ze široké nabídky hubnoucích postupů si musíte vybrat ten správný. Vždy se vyplatí vsadit na rozumnou redukční dietu a pravidelný pohyb," radí Gabriela Knosová.

  • hodinová konzultace tzv. komplexní nutriční typologie 400 Kč  plus výživové doplňky cca 300 Kč
  • bez doplňků stravy, zato s individuálním  fyzickým plánem kompliment 600 Kč za hodinu
  • krabičková dieta 4 až 8 tisíc Kč za měsíc
  • ketogenní dieta cca 3400 za 14 dní
  • kapsle obesimed cca 500 Kč na měsíc
  • hubnoucí čaj - necelých 500 Kč

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Proč někdo nikdy nezhubne?

Citrusy: Jak vám pomůžou účinně zhubnout?

Horoskop na únor: Co vás čeká v následujících 28 dnech?

Povinnost 1,5 metru pomůže cyklistům i řidičům, po nehodě už je pozdě, říká Kindl | Video: Martin Veselovský
reklama
reklama
reklama