reklama
 

V obědové pauze můžete omládnout o 15 let

Nová metoda umožňuje výrazně omládnout pomocí několika speciálních nití. Bez řezání, bez uzlů a utahování.

Foto: Isifa/Thinkstock

Věděli jste, že vypnutí obličeje se už dnes obejde úplně bez skalpelu a narkózy? Novým zázrakem v oboru plastik jsou nitě. Samozřejmě ne ty obyčejné.

Jde o biokompatibilní nitě, které dávají možnost zajít třeba klidně v obědové pauze do specializovaného pracoviště a podstoupit proceduru, při níž omládnete třeba o patnáct let.

Kolagen - opora pleti

Tato metoda, často v zahraničí označována jako "Thread lift", je dávno dostupná i v Česku a ženy ji často znají pod názvem mezonitě. Ty po aplikaci nechávají po svém vstřebání kolagenovou kostru, která pleť dál vypíná. "Mezonitě neboli Magický lifting zlepšuje kvalitu, tonus i barvu pokožky. Jde o lehký lifting, který výborně funguje i jako prevence dalšího povadání pleti," vysvětluje MUDr. Helena Reisingerová, korektivní dermatoložka kliniky estetické medicíny Mediestetik.

Doporučujeme: Jezte syrové jídlo: Zkrásníte a omládnete. Máme důkaz

Dalším zásadním posunem je metoda Art Filting, která oproti klasickým mezonitím řeší již výrazně povadlou pleť. Je vhodná pro lidi s množstvím hlubokých vrásek. A to bez jediného řezu!

Operace je riziko, nitě ne

Na rozdíl od klasického vypnutí obličeje jde v podstatě o neinvazivní zákrok - bez řezání, utahování či uzlů. Facelift mívá velmi dobrý efekt, ale za cenu velkého zásahu do organismu. Probíhá v celkové narkóze, plastický chirurg při něm oddělí skalpelem značnou část kůže od spodiny a poté přebytečnou kůži odstraní. Po operaci následuje několikatýdenní rekonvalescence doprovázená otoky a modřinami a pochopitelně se neobejde bez jizev.

Naopak při Art filtingu postačí lékaři jediný vpich, který je navíc skryt vlasy a nekrvácí. Během zhruba hodiny a půl odborník aplikuje v lokální anestezii dva druhy speciálních nití, umístěných ve speciálních netraumatických kanylách. Když dosáhne kýžené polohy, zbytek nitě ustřihne na hranici pokožky a její konec se pak v kůži zcela ztratí. Pak můžete jít domů nebo do práce. Rekonvalescence není nutná. 

Řešení i pro nepravidelný obličej

Nitě v kůži nejsou vidět ani cítit, ani nejdou nahmatat. Několik dní po zákroku může pacient cítit mírný tah, zejména při napínání obličejových svalů, to však záhy pomíjí. Jediné, co musíte dodržet, je následující dva týdny spát ve fixační masce.

Výsledky jsou u Art Filtingu okamžité. V následujících týdnech ale kůže k nitím ještě zcela přilne, a proto je maximální výsledek viditelný po třech měsících a vydrží až čtyři roky. Nitě se vstřebají zhruba za šest měsíců, v závislosti na metabolismu pacienta.

Další výhodou je, že se její pomocí dá opravit i obličejová asymetrie. "Lidský obličej není zcela symetrický už přirozeně. Při Art Filtingu se nitě aplikují podle určitých odborných schémat tak, aby tuto asymetrii určitým způsobem korigovaly. Lékař modeluje tvář podle potřeby tak, aby výsledek vypadal co nejpřirozeněji, je tedy možné například i na jednu stranu tváře přidat niť navíc kvůli rovnoměrnosti a podobně," dodává doktorka Reisingerová.

Jaké nitě si vyberete?

Zásadní je především hloubka aplikace nití a jejich funkce. "Mezonitě slouží jako opora pleti. V místě zavedení stimulují tělo k větší produkci kolagenu, který pokožku zpevňuje zevnitř. Za sebou pak po svém vstřebání zanechávají kolagenovou kostru, která pleť vypíná i nadále. Ošetření pomocí mezonití je vhodné i jako prevence proti přibývajícím projevům stárnutí," vysvětluje estetická dermatoložka z kliniky Mediestetik.

Při Art filtingu se však zavádějí unikátní nitě do výrazně hlubších částí kůže, což jim umožňuje efektivně pozvednout měkkou tkáň povolenou v důsledku stárnutí. Zároveň tuto tkáň dokážou v požadované poloze zcela fixovat. Při metodě lékaři využívají dva druhy biokompatibilních vláken. "Zatímco první typ nití způsobuje liftingový efekt, ten druhý tento efekt fixuje," říká MUDr. Reisingerová. Proto se doporučuje lidem s výraznějšími kožními převisy a s nápadně povolenou kůží a rovněž i pacientům, kteří by jinak museli podstoupit chirurgický facelift.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Tipy, jak udržet mládí. Plastiku nepotřebujete

Nebezpečí o dovolené: Na co si dát pozor v hotelech?

7 věcí, které vyléčí obyčejná voda z kohoutku

Kim Kardashian a holý pupík Emily Ratajkowski. Začíná oscarová afterparty | Video: Reuters
reklama
reklama
reklama