reklama

Tipy, jak udržet mládí. Plastiku nepotřebujete

Zapomeňte na plastiky, liftingy a skalpel! Omládnout můžete mnohem snáze a přirozeněji.

Foto: Isifa/Thinkstock

Zapomeňte na plastiky, liftingy a skalpel! Omládnout můžete mnohem snáze a přirozeněji.

Víte, kolik je jeden nanometr? Miliontina milimetru, což je zhruba jedna tisícina tloušťky lidského vlasu. A právě tak velké částice dokáží změnit vzhled naší kůže - a spoustu dalších věcí. Medicína je využívá ke stanovení diagnózy i k léčbě nemocí včetně rakoviny, k regeneraci a zlepšení funkce orgánů.

Tkáně a sliznice totiž do sebe přijímají menší částečky snadněji. Dokáží proniknout přímo do buněk, kde obnovují jejich energii. Přípravky této tzv. buněčné terapie s nejmenšími částečkami účinných látek rostlinného i živočišného původu, tzv. ultrafiltráty Revitastem, mohou existovat jako doplňky stravy i kosmetické výrobky.

Omlaďte pokožku vědecky! 

Účinné látky jsou totiž uzavřené v nanokapslích, jež jsou tak malé, že mohou proniknout mezibuněčným prostorem do podkoží až do kožních buněk. Podporují tvorbu kolagenu a mají liftingový efekt.

Většina kosmetických přípravků vůbec neprojde nejsvrchnějšími buňkami a zůstávají na povrchu kůže. Právě nanotechnologie umožní aktivním látkám proniknout až do buněčné úrovně pokožky. Séra a krémy, které se dostanou až do škáry, dokáží skutečně ovlivnit  vzhled, napětí a tím i "mládí" pokožky.

Doporučujeme: Omládněte s gumovými medvídky. Kolagen je ale lepší

Za takový "výkon" je samozřejmě nutné si připlatit, tyto přípravky rozhodně spadají do kategorie luxusních.  Proti invazivním metodám, jako jsou operace a různé zákroky plastické chirurgie, však jsou levnější. Mají i další výhody - přinejmenším v tom, že podpoří přirozené procesy revitalizace v těle.

Mládí není jen ve tváři

Možná si myslíte, že máte věk vepsaný do tváře, ale lidé hádají vaše stáří spíš podle těla a jeho pohybů. Mladé tělo je štíhlé, ale to není všechno: naopak přílišná štíhlost působí sešle a věk přidává. Musí být zároveň pružné a svalnaté. Kromě pohybu na udržení linie tak potřebujete i cvičení na zachování svalového napětí.

A hlavně nezapomínejte na držení těla: svěšená a kulatá záda přidají 10 let, jen to zasviští!  Povolená ramena a pomalý šouravý krok také patří ke stáří. Zatahujte ramena, podsazujte zadek - a vtažení břicha přijde samo. Myslet na to musíte i v sedě!

Praví odborníci poznají věk podle rukou. Cvičte s lehkými činkami - půlkilovkami - na zachování pevných paží. S prsty a dlaněmi toho moc nenaděláte (i když se dá aplikovat tuk, což je extrémně bolestivé). Proto je lepší k nim nepřitahovat příliš pozornost. Nehty věkem hrubnou a žloutnou až do šeda, takže bez pěkné manikúry se neobejdete. Ale extrémně dlouhé nehty v divokých barvách působí jako spáry a různé třpytky a malůvky zase směšně.

Výstřelky nechte jiným

Oblečení, které vám sluší, je základ. Ale jestli vám slušelo před 10 lety, neznamená, že je tomu tak i dnes. Pozor si musíte dát jednak na to, aby vaše šaty neprozrazovaly rok jejich pořízení, a zároveň také na to, zda pro vás nejsou už moc "odvázané". Puntíčkovaná minisukně už tak může být tabu!

Náš tip: Strach z ošklivosti a stárnutí: Co vás děsí a co pomůže

Přiměřenost platí i pro účesy - i ty prozrazují rok, kdy byly v módě. Bez dobré a pravidelně obnovované barvy a střihu se neobejdete, ale dbejte na to, aby barvy nebyly moc divoké - jasně zrzavé, černé a zářivě plavé vlasy z vás romantickou dvacítku neudělají, právě naopak.

Jak vyhladit pleť?

Jídlo hraje zásadní roli v celkovém zdraví organismu. Spousta zeleniny a ovoce vám dodá vitamíny, minerály a pomůže i ke zdravé váze. Navíc obsahuje hodně vody, která hydratuje organismus a přispívá i k mladistvému vzhledu kůže.

Spousty barev a nánosů nechte mladším, těm neuškodí, ale ze starších dam udělá... ještě starší dámy. S přibývajícím věkem by mělo ubývat malovátek a přibývat péče o pleť. Ta nejmodernější buněčná terapie s ultrafiltráty svých výsledcích dokáže skutečně nahradit plastickou operaci.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Radujme se: Stárnutí zastaveno!

10 jídel, která vás dokážou zabít

Angelina Jolie slaví 38 let: Připomeňte si život slavné herečky

 

Chystá vláda super úřad na sledování lidí? Je to klíč k řešení epidemie? | Video: Martin Veselovský, DVTV
reklama
reklama
reklama