reklama

Tvrdé kartáčky jsou nejhorší, říká odbornice na zuby

Návštěva dentální hygienistky, která je v západních zemích zcela běžnou součástí péče o zuby, Čechům ještě stále moc neříká.  Ptejte se dentální hygienistky, jak vám taková péče ušetří spoustu starostí s chrupem!

Foto: Isifa/Thinkstock

Návštěva dentální hygienistky, která je v západních zemích zcela běžnou součástí péče o zuby, Čechům ještě stále moc neříká.  Dentální hygienistka v našem on-line rozhovoru vysvětlila, jak taková péče ušetří spoustu starostí s chrupem!

Stomatologové potvrzují, že Češi mají špatné kartáčky, agresivní zubní pasty a neznají mezizubní a jednosvazkové zubní kartáčky. Dentální hygienistka je tu od toho, aby se vám individuálně věnovala a ukázala vám, jak správně pečovat o zuby, jak je čistit, a případně vám pomohla s odstraněním plaku nebo zubního kamene. Návštěva tedy rozhodně není bolestivá, a může vás uchránit i před posezením v zubařském křesle.

Hostem u nás v redakci byla Lucie Hronková, DiS, zkušená dentální hygienistka. Připomněla to, co pro mnoho lidí stále ještě bohužel není samozřejmostí: "Zuby by se měly čistit minimálně 2 x denně, ráno až po snídani, večer až před spaním, pak už pít jen vodu. Ideální je přiložit štětiny k dásním pod úhlem 45 a jemným vibračním, stíravým pohybem postupovat až k hraně zubu. Při čištění nezapomeňte na všechny plošky zubů."

Časté byly vaše dotazy na bělení skloviny - třeba zda se dá udělat doma. "Bělící zubní pasty většinou působí až na zuby profesionálně vybělené, proto doporučuji nechat si zuby vybělit u dentální hygienistky," vysvětlila Lucie Hronková. 

Ve svých odpovědích také připomněla, že existují druhy kartáčků, které jsou vyloženě špatné - tvrdé  a s řídkými štětinami.  Na ostatní otázky a odpovědi se podívejte do celého on-line rozhovoru!

PŘEČTĚTE SI TAKÉ: 5 rad pro pěkné a zdravé zuby

Náš odborník

Lucie Hronková, DiS

Specializaci dentální hygienistky se věnuje již 10 let. Získala důkladné zaškolení od průkopnice dentálni hygieny v ČR Alice B. Laurent. Působila na soukromé klinice v Praze, nyni je spolumajitelkou kliniky DO H33, kde se nadále zabývá dentální hygienou.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Ústní hygiena kartáčkem nekončí. Češi se musí stydět

Jak pečovat o pokožku v zimě: Babské rady pro svěžest!

Nemáte čas na sport? Posilujte v tramvaji i v kanceláři

 

reklama
Doporučené recepty
    reklama