reklama

Nemáte čas na sport? Hubněte v tramvaji i v kanceláři

Potřebovala byste zpevnit tělo nebo shodit pár přebytečných kil, ale na pravidelné cvičení v posilovně nemáte čas, eventuelně pevnou vůli? Nevadí, formovat postavu totiž můžete i po cestě do práce, v kanceláři nebo ráno v posteli.Foto: bellinda.cz

Všechny dobře víme, že abychom měly postavu jako modelka, je třeba jíst zdravě a hlavně málo a alespoň třikrát týdně cvičit. Kdo z nás to ale dodržuje...

...když je to tak časově, fyzicky, i psychicky náročné? Nevěšte ale hlavu, formovat postavu můžete i při běžných denních činnostech, jako je jízda autem nebo čištění zubů, v kanceláři nebo třeba v kavárně. A navíc v zázračných punčocháčích či legínách. Čtěte dál...

Houpačka po probuzení


Budík už dávno zvonil, ale vy pořád ležíte v posteli? Využijte tuhle chvíli k posílení břišních svalů a protažení zad. Lehněte si na záda, pokrčte obě nohy a rukama je přitáhněte k hrudníku. Pohupujte se pomalu dopředu a dozadu, přesně jako na houpačce. Uděláte něco pro své svaly a získáte energii vylézt z postele. 

Posilovna v koupelně

Udělejte si z každého čištění zubů malý posilovací rituál. Stůjte vzpřímeně, levou ruku dejte v bok, pravou nohu pokrčte a chodidlo opřete o vnitřní stranu levého kolena, po minutě nohy vyměňte. Posílíte svaly nohou, zlepšíte držení rovnováhy a prodloužíte dobu čištění zubů. 


Žijte a hubněte s Bellindou

Vše výše i níže uvedené, a vlastně jakékoli běžné činnosti všedního dne, můžete provozovat i "bez pohybu". Česká značka Bellinda přichází na trh s revoluční řadou legín a punčocháčů Active Slimmer, vyrobených ze speciálního mikrovlákna s Acti-Mineral Complex (R). Mikrovlákno v kontaktu s pokožkou absorbuje teplo z těla a posílá jej zpět infračervenými vlnami. Tato průběžná masáž stimuluje metabolismus a podporuje krevní, což je, jak známo, pravá cesta k hubnutí.  

Výsledky jsou ohromující: Testy bylo naměřeno maximální žeštíhlení-zhubnutí přes boky o 2,2 cm (průměr 0,5cm) a přes stehna pak až 3,5 cm (při součtu obou nohou, v průměru pak o 0,9cm). Test byl proveden na 24 ženách, které nosily jeden z produktů alespoň 8 hodin denně po dobu 28 dnů.

Více o produktech zn. Bellinda dozvíte ZDE >>

Po cestě do práce

Během dne je důležité se několikrát protáhnout, aby svaly na krku a ramenou netuhly a nebolely. Skvěle se k tomu hodí ranní kolony nebo věčně červené semafory. Zkuste narovnat záda, ramena stáhněte silou dozadu a zase uvolněte a opakujte. Dobře se protáhnete i malými kroužky - tři vpřed, tři vzad. Pokud vás trápí spíš ,zablokovaný' krk, zkuste tohle: hlavu tahem skloňte vpravo, abyste cítila protažení na levé straně krku. Po chvilce strany vyměňte. 

Pijte a skákejte

Oblíbený americký autor John Gray v knize Dietou a cvičením k cíli doporučuje ještě jeden trik: vodu s citronem zkombinovanou se skákáním.

Každé ráno si dejte sklenici vody se šťávou z půlky citronu (která sníží hladinu cukru v krvi), se lžičkou medu (jenž vám po ránu dodá energii a nastartuje mozek) a šťávou z aloe vera (která zlepšuje trávení). A pak si pořádně zaskákejte. Ideálně v punčocháčích či legínách zn. Bellinda

Účinné žehlení a vaření


Zkuste si malým posilováním ozvláštnit i ty nejběžnější či nejnudnější úkony, jako je například vaření, žehlení či uklízení. Až budete stát u sporáku či žehlicího prkna, zpevněte trup a začněte jím kroužit. Strany střídejte, jak se vám chce. Možná vám to půjde lépe, když si k tomu pustíte hudbu. Spálíte tak víc kalorií a ještě zpevníte svaly zad, břicha i nohou.

Na kancelářské židli


Podle průzkumů člověk využívá k práci jen 75 % své pracovní doby. Zbytek prosurfuje na internetu, protelefonuje či prokouří. Anebo procvičí. Také v kanceláři se totiž dají krásně posilovat paže, záda i břicho. Posaďte se na židli, nohy dejte mírně od sebe, po obou stranách stehen se opřete dlaněmi. Zhluboka se nadechněte a při výdechu se vzepřete na rukou. Nad zemí držte samozřejmě i chodidla. Zkuste takhle chvilku vydržet a pak si opět sedněte. Cvik několikrát opakujte. 


MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Trendy v manikúře: Jaký tvar a barva se teď nosí?

15 věcí, které se vám určitě stanou do konce roku

Test: Co značí žlutý tulipán, rudá růže či pugét lilií?

 

Češi v Primarku: Výlet i zábava, lidi za udržitelnost platit nechtějí, říká Louženská | Video: Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama