reklama

Sex a počasí: V horku rostou chutě!

Policisté i sexuologové potvrzují, že za letních veder se zvyšuje počet sexuálně motivovaných případů. I když se zdá, že v horku jsme líní, opak je pravdou - aspoň co se týká sexu.

Foto: Profimedia.cz

Policisté i sexuologové potvrzují, že za letních veder se zvyšuje počet sexuálně motivovaných případů. I když se zdá, že v horku jsme líní, opak je pravdou - aspoň co se týká sexu.

S rostoucími teplotami rostou i chutě, dokázali vědci.  Slunce dobíjí energii, zvyšuje se produkce pohlavních hormonů, zrychluje se i metabolismus, a poodhalená těla povzbuzují představivost i náruživost.

Sever proti Jihu

Sexuální  aktivita totiž začíná především na jaře a vrcholí v letních měsících. Naopak na podzim v sexu zařazujeme nižši rychlostní stupeň. Podle průzkumů se zvyšuje frekvence pohlavních styků během teplejších měsíců o více než 30%!

"Je všeobecně známo, že délka slunečního svitu působí pozitivně nejen na náladu člověka, ale také na jeho sexuální apetit. ... I z tohoto důvodu se mluví o sexuálně méně aktivnějších a chladnějších seveřanech oproti vášnivým a horkokrevným jižanům," uvedl v rozhovoru pro Aktuálně.cz sexuolog Radim Uzel.

Globální změny

Sexuální zvyky se rychle mění. Finští odborníci zjistili, že změny v lidské sexualitě jsou vedle zvyšování hladiny světových moří, extrémních výkyvů počasí nebo změn druhové skladby světové fauny, dalším, dosud opomíjeným důsledkem globální přeměny klimatu.

Svědčí o tom stoupající počet bizarních úrazů, vzniklých při sexu. "Výzkum jsem zaměřil na severské země, neboť kolegové z mnoha dalších skandinávských nemocnic mne začali upozorňovat na významný nárůst počtu zranění při sexu. Ukázalo se, že jejich počet v severských zemích se za posledních deset let téměř zdvojnásobil, zatímco v jižnějších zemích Evropy podle dostupných údajů k žádným významným změnám nedochází," uvedl šéf výzkumu, profesor antropologie a sexuologie Kuko Patitankinen z  Univerzitní nemocnice v Helsinkách.

I losa to popadlo

"Mezi zraněními či onemocněními mohu uvést například jehličí v přirození, infekce způsobené nehygienickým prostředím či pokousání hmyzem na nejintimnějších partiích. Došlo dokonce i k pokousání tažnými psy či postřelení myslivcem, který si milenecký pár spletl s divokou zvěří. Zcela unikátní zranění bylo zaznamenáno v severním Švédsku v lese, kde byl zamilovaný pár napaden losem v říji," upozornil finský odborník.

Teplo je vyhnalo z ložnic

Tým vědců zpod vedením profesora Patitankinena zkoumá sexuální chování obyvatel evropských zemí od roku 1981.

Po důkladnější analýze statistických dat, které vyhodnotil ve spolupráci se 175 urologickými a gynekologickými ordinacemi, vyšlo najevo, že přes 80 procent úrazů bylo způsobeno sexem mimo ložnici, venku v přírodě.

Globální oteplování, které nejvíce pociťují severské země, totiž umožňuje provádět sex pod širým nebem.

POZOR! Sexu v horku by se měli vyvarovat lidé s nemocemi srdce a s vysokým tlakem. Intenzivní tělesná aktivita v kombinaci s několika stupni teploty navíc představuje pro vaše tělo znatelnou zátěž.

galerie1

Skrytý poklad naproti Národnímu divadlu. Interiér Akademie věd je impozantní | Video: TV Architect

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama