reklama

Ortoped on-line: Klouby, bolest, úrazy - poraďte se!

Změna počasí, námaha nebo dokonce úraz? Opotřebení kloubů dnes vůbec nemusí být otázkou věku. Trpí jím mnoho mladých pacientů kvůli životnímu stylu a přetížení při sportu. Zeptejte se odborného lékaře, jak potíže řešit!

Foto: Profimedia.cz

Změna počasí, námaha nebo dokonce úraz? Opotřebení kloubů dnes vůbec nemusí být otázkou věku. Trpí jím mnoho mladých pacientů kvůli životnímu stylu a přetížení při sportu. Zeptejte se odborného lékaře, jak potíže řešit! 

Na potíže s pohybovým aparátem si podle průzkumů stěžuje až 80 % všech Čechů. Nejčastější bývají bolesti zad - jasný důkaz následků sedavého životního stylu. Ale v počtu výskytu je téměř dohánějí i problémy, vzniklé jednostranným přetěžováním, například kolena, kyčle, ramena. A to je zase daň sportovním aktivitám, pro které je jaro a léto nejtypičtějším obdobím, protože jezdíme na kole, na bruslích, chodíme na túry a vůbec se víc věnujeme aktivnímu pohybu. Jsou to i vaše zkušenosti?

Ptejte se on-line

Nebo máte jiné ortopedické potíže, jako je bolest v zápěstí nebo ostruha v patě? Pošlete dotaz!

Na ortopedické problémy a bolesti se ptejte zkušeného ortopeda, MUDr. Zdeňka Krystlíka. Hostem naší redakce bude v úterý 29. května od 10.30 hodin, kdy začne odpovídat na vaše dotazy. On-line rozhovor potrvá cca 60 minut. Své dotazy můžete začít posílat v předstihu už nyní.

Jak položit otázku?

Mnoho z vás je zklamaných, když se nedočká odpovědi. Moc nás to mrzí, ale dotazů se vždycky sejde daleko víc, než na kolik naši odborníci zvládnou v časovém limitu vyhrazeném pro on-line rozhovor odpovědět. Vybírají si sami podle toho, zda dotaz lze zodpovědět v pouhých několika řádcích a zda je natolik typický, aby přinesl podstatné informace i pro ostatní čtenáře. Proto se, prosím, pomocí tlačítka VŠECHNY POLOŽENÉ DOTAZY dole pod článkem podívejte i na otázky ostatních čtenářů, zda v nich nenajdete odpověď také pro sebe.

Náš odborník

MUDr. Zdeněk Krystlík se v oblasti ortopedie pohybuje již 15 let. V současné době provozuje ambulantní praxi v Poliklinice Prosek v Praze, zároveň působí v ambulanci v Centru prof. Čecha. Jako operatér spolupracuje s Klinikou Dr. Pírka v Mladé Boleslavi.

 

--------------------------------------------------------------------------------

Nejbližší ortopedie v místě bydliště.

Oba mrtvé strojvedoucí jsem znal. Je tragédie, že se nevrátí k rodinám, říká Zazvonil | Video: Michael Rozsypal
reklama
reklama
reklama