reklama

Online: Ptejte se lékařky, jak se zbavit bolesti

Koho dneska něco nebolí? Bolesti přiznává skoro sto procent Čechů! Zkusme to změnit. Jak? Poradí lékařka v online rozhovoru - ptejte se!

Foto: Profimedia.cz

BOLEST JE INDIVIDUÁLNÍ

MUDr. Eva Charvátová říká: Ve své ordinaci mám hodně starších pacientů, kteří mají různé zdravotní obtíže a stěžují si na chronické bolesti. Léčba bolesti je vždy individuální, léky musí být vybrané pro určitého pacienta s ohledem na nesnášenlivost, alergie a také na nežádoucí účinky, které by mohly pacienta poškodit.

 

Podle nedávného průzkumu téměř všechny obyvatele České republiky jednou za čas něco bolí - je nás 97%. Nejčastěji to je bolest hlavy, zad, svalů a kloubů.

Někteří se s bolestí potýkají i několikrát do týdne - 16 % lidí bolí hlava, 13 % záda a 7 % klouby, a těmito bolestmi trpí každý týden. Bezmála dvě třetiny obyvatel ČR už někdy kvůli bolesti vyhledalo pomoc lékaře.

Ptejte se!

Čtenáři Zdraví ani nemusí chodit do ordinace, poradit se o svých problémech mohou pohodlně od svého počítače. Stačí, když pošlete otázku do online rozhovoru s doktorkou Charvátovou. Dotazy můžete začít posílat už nyní, online rozhovor však začne ve čtvrtek 22. září kolem půl jedné po poledni.

Naše odbornice

MUDr. Eva Charvátová je praktická lékařka pro dospělé v Praze 4. V péči má 1900 pacientů a spolupracuje s I. LF při praktické výuce mediků 6.ročníku. Je také školitelkou budoucích praktických lékařů, má akreditaci pro předatestační vzdělávání. Budoucí praktičtí lékaři jsou vždy několik měsíců v její ordinaci a učí se vyšetřovací postupy, které se používají v ambulanci.
Podílela se také na tvorbě doporučených postupů pro praktické lékaře.

Odhalili jsme neodbornou terapii, čelíme sprosté kampani, říká režisérka Infiltrace | Video: Michael Rozsypal
reklama
reklama
reklama