reklama

Nebaví vás zumba? Zajděte si na Bokwa Fitness

Je Bokwa Fitness revolučním cvičením nebo jen variantou na Zumbu?

Foto: Profimedia

Sledujete trendy ve cvičení? Pak jste jistě slyšeli o současné novince v oblasti kario spalování Bokwa fitness. Na hodině vás čeká kreslení písmen a čísel nohama. Nevěříte?

Bokwa se cvičí na populární hudbu a je úplně jedno zda jsou vám 4 roky nebo 65 let. Chcete zkusit něco jiného než je poslední žhavý hit Zumba?

Paul Mavi a Bokwa

Bokwa Fitness cvičení přišlo na svět z rukou největšího mezinárodního fitness instruktora Paula Mavi, který je jeden z nejvyhledávanějších trenérů v Los Angeles a založil také skupinu Group Fitness Instructor. Prvních 8 let se speciální spalování cvičilo jen na jeho hodinách, ale nakonec se dal dohromady s Johannem Verheem, podnikatelem v oblasti posilování, cvičení a formování postavy.

Čtěte také: Hubnete? Co takhle zkusit nějakou pilulku nebo koktejl?

Od tohoto okamžiku se Bokwa rychle rozšiřuje a našla si své fanoušky po celém světě. Všechny hodiny vedou certifikovaní instruktoři.

Zábava, která spaluje kalorie

Název BOKWA je vytvořen ze začátečních písmen lehkého BOxu a hudebního žánru KWAito, který je milován mládeží v Jižní Africe.

Při cvičení Bokwa vnímáte povzbuzující hudbu, tím se pohyb stává zábavným a zároveň skvělou motivací k hubnutí. Lidé se vlní společně na hudbu Kwaito. Po jedné lekci jdete domů až o 1 200 kalorií lehčí. Při první návštěvě se nenechte vyděsit tím, že se žánr podobá hip hopu, Kwaito se jím do jisté míry nechalo inspirovat.

A jak to vypadá na Bokwa party? Podívejte se na video:

Základní kroky

Kroky jsou strukturovány na základě opisování tvarů písmen a čísel, proto není nutné počítat doby. Stačí, když se vžijete do hudby.

Částečně také přičichnete i k prvkům brazilské capoeiry a kickboxu, které Paul Mavi do tance zakomponoval. Vzhledem k absenci pevně dané choreografie, lze Bokwa po návštěvě několika lekcí tancovat i doma bez dohledu instruktora.

Ve světě je Bokwa hitem, právě proto je YouTube zahlceno stovkami instruktážních videí a i v našich zeměpisných šířkách si Bokwa pomalu, ale jistě hledá své místo v srdci profesionálních tanečníků i obyčejných amatérských nadšenců.

Náš tip: Konečně cvičení, které vás (zase) bude bavit

Chystáte-li se na hodinu pro začátečníky, budete se učit jednoduché kroky tvarů číslic 1 a 3 nebo písmen L, C a J. Neustálým opakováním se dostáváte k těžším krokům, které jsou na pokyny instruktora různě kombinovány.

Pro představu si prohlédněte, jak to vypadá na hodině cvičení Bokwa...

Bokwa se začala rozšiřovat i k nám do České republiky. V současné době si ji můžete zacvičit v Praze, v Plzni nebo v Přerově. Rozhodli jste se své tělo rozhýbat v zábavném rytmu, můžete si užít pozitivní energii z cvičení Bokwa.

zdroj: bokwa.cz, bokwafitness.com, YouTube

Které sporty vás baví, rádi zkoušíte něco nového? Už jste na hodině cvičení Bowka byli? Napište nám v diskuzi pod článkem.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

7 chyb při cvičení: Děláte je taky?

Co všechno na vás prozradí krevní testy?

Osvěžte si život: Šestidenní detox pro váš vztah

 

 

Pazderka: Ruská propaganda přitvrzuje, jako novinář bych se v Moskvě necítil bezpečně | Video: Martin Veselovský
reklama
reklama
reklama