reklama

Před pár lety vtrhla zumba do fit-center jako lavina. Spinning, pilates, aerobik a další cvičení se téměř okamžitě dostaly do velkého stínu žhavé novinky. Udržet se fit se stalo najednou snazší, hodiny uběhnou jako voda a jsou nyní mnohem zábavnější. Zumba totiž spíše než tělocvičnu připomíná diskotéku někde v latinské Americe.

Kde se vlastně zumba vzala a co to je?

Zumba vznikla po roce 1990 v Kolumbii. Jejím stvořitelem je tanečník a choreograf Alberto Perez. Zábavná sportovní aktivita v sobě kombinuje taneční prvky, s latinskými tanci jako salsa, merengue, reggaton, flamenco, samba a další a s posilovacím cvičením a prvky z aerobiku. Taneční sestavy jsou doprovázeny latinskoamerickou hudbou, která představuje alfu a omegu zumby a roztančila již stovky nadšenců. Od mladých slečen přes manažerky po starší paní i mladé pány.

První lekce se nemusíte vůbec obávat, žádnou taneční průpravu nepotřebujete. Cvičitelky vám vše ukáží a vy můžete zapojit i svou fantazii a trochu zaimprovizovat.

Zumba má i další výhodu, není k ní zapotřebí nějaké zvláštní náčiní. Postačí vám ručník a velká láhev s vodou na doplnění tekutin.

Co vám zumba dá? Nejen skvělou postavu a lepší fyzickou kondici, ale i dobrou náladu a spoustu zábavy.

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Související články

reklama
reklama
reklama