reklama

Malá prsa - méně sexu, věří Češky. Právem?

Jsou bujná prsa výhodou při navazování vztahu? Čtvrtina žen cítí, že se zvětšeným poprsím budou mít víc příležitostí k sexu.

Foto: Thinkstock

České ženy si myslí, že velká prsa jsou výhodou při navazování vztahů s muži.  Podle průzkumu až čtvrtina žen cítí, že kdyby si nechaly zvětšit poprsí, budou mít více příležitostí k sexu.

"Na Danu, svou nejlepší kamarádku, nedám dopustit, ale je jedna věc, kterou mě zcela upřímně štve, a to jsou její prsa. Má pevné trojky, zatímco já jenom jedničky. I když si myslím, že v obličeji jsem hezčí, baví se muži spíše s ní. Když jsme někde ve společnosti, tak svým výstřihem strhuje velkou pozornost. To je situace, kdy se cítím být trochu v jejím stínu," vypráví své zkušenosti 23letá Tereza z Klatov. Patří mezi 30 % žen, které si podle průzkumu myslí, že by po plastice snadněji navázala kontakt s mužem.

Kam se to díváte?

Bohužel, je to tak. Studie Viktoriiny univerzity v novozélandském Wellingtonu zjistila, že ženská prsa jsou velmi často vůbec to první, na co se muž na ženě podívá.

Doporučujeme: Podívejte se, jak se zkoušejí silikonová prsa

Průzkum STEM/MARK zjistil, že:

  • 90 % žen by podstoupilo plastiku, aby zvýšily svou atraktivitu a sebevědomí
  • 89 % žen si myslí, že po plastice může být žena pro muže atraktivnější
  • 25 %  žen již někdy o plastice uvažovalo
  • 30 % žen si myslí, že by po plastice snadněji navázaly kontakt s mužem
  • 25 % žen vidí ve větších prsou více příležitostí k sexu

Větší prsa podle Češek znamenají sebevědomí a větší zájem mužů. Někdy se proto rozhodují pro plastickou operaci doslova za každou cenu...

Jediní v živočišné říši

Proč ale muže přitahují ženy s plnými výstřihy, když vlastně při samotném sexuálním aktu nemají prsa žádnou funkci? Fascinace mléčnými žlázami je v živočišné říši naprosto ojedinělá. Lidé se jako jediní eroticky sbližují tvářemi k sobě (aspoň ze začátku ...). Dokonce i nám příbuzní primáti přistupují k samičkám při páření zezadu, proto mají opice výrazné právě pozadí, kterým se snaží zaujmout.

"Muži jsou skutečně jediní savci, které prsa zajímají v sexuálním kontextu. Ženy jsou zase jediné samice, jimž prsa vyrostou již v pubertě, a to bez jakékoli souvislosti s těhotenstvím. Jsme v podstatě jediný zvířecí druh, který se o ňadra zajímá během předehry i samotného aktu, masíruje je či jinak stimuluje," uvádějí američtí vědci Larry Young a Brian Alexander ve své knize Chemie mezi námi: Láska, sex a věda přitažlivosti.

Přečtěte si: Jak na pevná prsa?

Tvrdí v ní, že muži se o prsa a jejich stimulaci tak zajímají proto, že se tak ženám v mozku uvolňuje oxytocin. Říká se mu hormon lásky, neboť pomáhá k vytvoření silného pouta. A to nejen mezi milenci, ale i při kojení mezi matkou a dítětem. 

Prsa jako symbol 

Každopádně jsou prsa nejen objektem zájmu mužů a jednou z nejvýraznějších erotogenních zón žen, ale přímo symbolem ženskosti. Proto po bujném poprsí touží i samy ženy. Ve výše zmíněném průzkumu 90 % respondentek uvedlo, že pokud by plastickou operaci opravdu podstoupily, bylo by to kvůli zvýšení vlastního sebevědomí a pocitu atraktivity.

Protože čtvrtině žen, které podle průzkumu nad plastikou někdy uvažovaly, často schází dostatek financí, snaží se najít schůdnější variantu. Tou někdy může být volba levnějších implantátů i klinik. Nedávný skandál s levnými implantáty firmy PIP však ukázal, že to nemusí být správné rozhodnutí.

Nejhorší investice v životě

Neúměrně nízká investice do plastické operace je tou nejhorší, kterou ženy v touze po větších ňadrech ve svém životě mohou učinit. Riskují totiž pozdější zdravotní problémy. Nižší ceny samotných zákroků mají zpravidla lékaři bez dostatečného počtu klientů, což o něčem vypovídá.

"Nesmíme zapomínat ani na materiál. Levnější implantáty za sebou nemají téměř žádnou historii a nevíme, jak se budou v těle pacientky chovat za pět až deset let. Naproti tomu americké implantáty s certifikací FDA jsou ty nejvíce prověřené. Je pravda, že jsou nejdražší, nicméně cena odráží dlouhodobé a náročné testy, kterými tyto implantáty prošly. Myslím si, že na tomto poli jsou Američané mnohem dál. Ano, existují i levnější implantáty s evropskou certifikací CE. Na to však stačí říct jediné - i vadné PIP implantáty s průmyslovým silikonem ji měly," připomíná MUDr. Ivo Menšík, Ph.D. z Body kliniky plastické chirurgie.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Krásnější prsa i bez silikonu: Dívejte se!

Hubnutí po padesátce: Triky, které pomohou

Pomůže tlačenka na klouby?

Kulhánková: Od hraničářů jsem vyslechla děsivé příběhy. Žila jsem ve strachu tři roky | Video: Daniela Písařovicová

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama