reklama

Podívejte se, jak se zkoušejí silikonová prsa

Co všechno vydrží silikonová prsa?

Foto: Isifa/Thinkstock

Téměř celé tělo jde vymodelovat stravou a sportem, ale  prsa jen velice málo. Proto je jedním z nejvýznamnějších estetických zákroků chirurgická úprava poprsí.

Před zákrokem je dobré mít představu o tom, jak by měla prsa po zákroku vypadat. "Většina žen má reálné požadavky. Ve výjimečných případech se však lze setkat s extrémními požadavky zcela syntetického vzhledu neúměrně velkých implantátů, v těchto případech však většina plastických chirurgů od tohoto záměru ženy odrazuje, a to z důvodů estetických i zdravotních," popisuje MUDr. Ivo Menšík z Body kliniky plastické chirurgie.

Raději tuk nebo implantát?

Co dalšího by si každá žena měla zvážit předem? Pokud plánujete do roka či dvou těhotenství, je lepší s úpravou poprsí počkat. Ani pro ženy nad 50 let není plastika prsou tabu, vždy je rozhodující zdravotní stav. Pokud je v pořádku, ani starším ženám ve zvětšení prsou nic nebrání.

Doporučujeme: Téma: Plastické operace

Volba metody záleží zejména na očekávání. Pomocí vlastního tuku lze zvětšit prsa pouze o jednu velikost, případně ji lze využít k menším modelacím. Metoda je k tělu šetrnější a rekonvalescence trvá jen pár dnů. S implantáty lze zvětšit poprsí až o několik velikostí, jsou tedy vhodné pro ženy, které si přejí výraznou změnu. Vzhled je poté na rozdíl od tuku řadu let stabilní,  který se může částečně vstřebat.

Značka rozhoduje

Prsní implantáty až donedávna vyžadovaly výměnu. Existovala pro ni řada důvodů. Především se jednalo o preventivní výměnu po 10-15 letech, aby se předešlo případným komplikacím v důsledku prasknutí a úniku gelu. U současných nejkvalitnějších implantátů plněných kohezivním gelem ale výměna z preventivních důvodů již nemusí být nutná. Podívejte se, jak přísně se v laboratořích implantáty zkoušejí.

Není však implantát jako implantát. Rozdíly nejsou jen ve velikosti či tvaru, ale zejména v kvalitě. "Bezpečnost implantátů je úzce spojena s kvalitou. Nejpřísněji prověřené jsou implantáty, které získaly americkou certifikaci FDA, která se používá jak pro léky, tak pro zdravotnické prostředky. Na českém trhu jich není mnoho, dodávají je pouze výrobci Mentor a Allergan," vysvětluje doktor Menšík.

Jak dlouho nová prsa vydrží?

Vzápětí po operaci jsou prsa oteklá a tužší, postupem doby měknou, otok se zmenšuje a pozice implantátů se stabilizuje. Záleží však na jednotlivé pacientce. Stejně tak je individuální doba, po kterou výsledný efekt vydrží.  To všechno je ale potřeba probrat s lékařem, nejlépe přímo s operatérem.

Pokud jednáte s někým jiným a dokonce třeba i na jiném místě, než se bude zákrok provádět, pak je něco špatně!  "Považuji za zásadní vyhradit si čas na konzultaci, během které probereme vše důležité o plánovaném zákroku. Zda podstoupí pacientka plastickou operaci, je významné životní rozhodnutí. Nejde o "nákup televizoru" na pár let, jde o zásah do lidského těla s následky na dlouhá léta. Proto by jí měla být poskytnuta individuální a plně profesionální péče," říká MUDr. Holuša z Body kliniky plastické chirurgie. 

Pozor také na to, kolik operací denně lékař provádí. Není jedno, zda za den provede například čtyři, nebo jestli pacientka přichází na řadu až v sedm večer jako osmá v pořadí, a operaci předcházela uspěchaná desetiminutová konzultace.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: 

Otázka moderní doby: Je velký zadek hezký?

7 pomerančů + další obyčejné věci, co vás mohou zabít

Můžu se probudit během operace z narkózy?

 

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama