reklama

Jak na pevná prsa?

Pevnost prsou závisí na různých fyziologických procesech, kterým se nelze v životě vyhnout. Existují různá doporučení, kterými lze ňadra pěkně vytvarovat a dokonce jim vrátit jejich pružnost a mladý vzhled.Jak to udělat, aby bylo na co koukat?  

Pevná prsa: cvičení a genetika vám je zařídí
Pevná prsa: cvičení a genetika vám je zařídí | Foto: Profimedia.cz

Plavky, lehlé blůzky, výstřihy - v létě se uplatní krásný obsah výstřihu obzvlášť často. Jak to udělat, aby bylo na co koukat?

Pevnost prsou závisí na různých fyziologických procesech, kterým se nelze v životě vyhnout. Existují různá doporučení, kterými lze ňadra pěkně vytvarovat a dokonce jim vrátit jejich pružnost a mladý vzhled. Velmi efektivní jsou právě jisté druhy cvičení, které těmto procesům v těle dokážou alespoň částečně zabránit, případně je zmírnit.

Příčiny ochablých prsních svalů

Pevnost prsou se ztrácí se zvyšujícím se věkem, v těhotenství, po porodu nebo po kojení, ale negativně působí také větší výkyvy v hmotnosti. Kromě těchto fyziologických procesů má negativní vliv na poprsí celkový životní styl, zvláště kouření nebo častější pobyt v zakouřeném prostředí a nesprávná životospráva.

Na velmi citlivou pokožku, která se na ňadrech nachází, působí také různé hormonální změny, špatné držení těla, nedostatek pohybu a časté opalování, nebo chemické látky, které obsahuje voda.

Rady pro pomalejší stárnutí

Velice důležitá je celková hydratace celého organismu. To znamená, že by měl být dodržován pitný režim. Velmi často se také doporučuje sprchovat se teplou a následně studenou vodou, případně přikládat teplé a studené obklady na dekolt.

Obklady mohou být i s obsahem soli či citrónovou šťávou, což dodává pokožce vitamíny a minerály. Tyto úkony pomáhají pokožku lépe prokrvit a je pak více pružná.

Po sprše je dobré si celé tělo namazat tělovým mlékem, nebo mlékem určeným speciálně na dekolt a přistoupit také k masáži ňader.

Masáž od profesionálů

Masáž je lépe provádět těsně před sprchováním a to nejlépe každý den. Použít můžete žínku, nebo tělový kartáč, kterým masírujete ňadra směrem zezdola nahoru. Pro zefektivnění masáže můžete také použít kostky ledu. Pokud chcete odstranit odumřelé buňky, pak stačí tento úkon provádět jednou za měsíc.

Na prsní masáž si můžete zajít také do masážních salónů. Tyto speciální masáže od odborníků trvají zhruba 90 minut a prý dokážou zvětšit prsa až o 2 cm a pokožku velmi výrazně zpevní.

Kromě masáží a zdravého životního stylu je samozřejmě nejefektivnější cvičení. Sportem, který je pro posílení prsních svalů velice účinný, je např. plavání. Plavání posiluje nejen prsní svaly, ale také svaly zádové. Kromě plavání je v podstatě výhodný jakýkoli sport, kde více namáháte horní část těla - tenis, volejbal, basketbal, házená a další.

Cviky na zpevnění prsou

  • Dámské kliky (10 - 20 třikrát denně)
  • Rozpažování rukou se závažím
  • Spojení rukou za zády
  • Cvičení s gumou za zády
  • Dlaně proti sobě (ruce se spojí ve výši hrudníku a tlačí se k sobě)
  • Posilování s lahví s vodou

Pokud nemáte dostatek vůle na domácí cvičení, můžete zajít do posilovny, kde budete moci cvičit na strojích, které jsou k tomu účelu určeny.

Prsa jsou však z velké části tvořena tukovou tkání. Může se tedy stát, že posílíte prsní svaly, ale pod vrstvou tuku, takže se nebude konat tak velký efekt. Pokud tedy držíte dietu, dbejte na to, aby se kila shazovala velmi postupně, protože při větší rychlosti mohou prsa ochabnout. Jezte také více bílkovin a vitamíny, zvláště vitamín C.

více na Zdrave.cz

Zahrada Na Valech na Pražském hradě: Návštěvníci tu najdou pyramidu i etruské motivy | Video: TV Architect

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama