reklama

Krásné tělo, jasná mysl? Cvičte Pilates!

S prvními jarními slunečními paprsky přichází starost o to, jak zhubnout přebytečná kila a zformovat postavu! Zkuste pilates!

Foto: peofimedia.cz

Pilates si každým dnem získává více svých fanoušků. Doveďte svou postavu do dokonalosti! Zpevněte své svaly a uvolněte mysl díky metodě Pilates!

Cvičení, kde tělo a duše jsou jeden celek. Pilates se v současné době rozšířilo po celém světe i v oblasti fitness. Cvičit může každý v jakémkoliv věku. Tvarujete tělo na základě spolupráce svalů a duše. Spalujte kalorie a vytvarujte postavu do plavek! Je nejvyšší čas.

Pilates, moc mě těší!

Metoda Pilates je založená na celku, který se skládá z těla a duše. Zakladatelem cvičení je Joseph H. Pilates. Populární bylo Pilates hlavně u tanečníků už ve čtyřicátých letech. Dnes se s ním můžete setkat u fyzioterapeutů, na rehabilitaci nebo jednoduše ve fitness centrech.

Série se skládá zhruba z pěti set činností, které se vykonávají na podložce nebo na jiném pomocném zařízení. Pilates bylo navržené pro tanečníky a atlety už před sto lety, ale největší popularitu zažilo v 90. letech. Součástí cvičení je směs východní a západní filozofie duševního a fyzického předurčení. Při pravidelnosti se celkově zlepšuje ohebnost, správnost dýchání, redukuje stres a zvyšuje se spánková činnost. Výsledkem je krásné silné tělo, s prodlouženými svaly a harmonická osobnost. Uznejte, kdo z vás by nechtěl, aby na něj seděl tento popis?

Základem je víra

Pilates věří, že pokud zpevnímě jádro těla, získáme celé tělo vyvážené a zformované. Všechny pohyby vychází z břišních svalů a svalů spodních zad. Danou svalovou oblast protahuje tak, že zapojí malé svaly, které se starají o hlavní hluboké svalstvo. Jde o velmi pomalé a intenzivní cvičení. K cvičení slouží speciální podložky nebo konstrukce, které vypadají jako kombinace žebříků a hrazdy s pojízdnými deskami upevněnými na nich.

Ideální adept na cvičení Pilates

Všichni! Cvičit mohou mladí i staří, lidé v kondici i bez. Jde o ideální rekonvalescenci pro ty, kteří mají chronické bolesti, nebo se jim stal úraz.  Jedno z mála posilování svalů, které mohou provozovat lidé s astma.

Mnoho lékařů doporučuje metodu jako pokračování rehabilitace pacientů. Cvičit Pilates pro dokonalé výsledky je třeba dvakrát až třikrát týdně. Už po deseti cvičení bychom se měli cítit o poznání lépe, po dvaceti si  všimneme změn a po třiceti si změny všimnou i naši blízcí.

Nezapomeňte dýchat

Je třeba si uvědomit činnost všech svalů při jakékoliv činnosti. Nejde jen o to, vydržet hodinu cvičit. Je třeba koncentrovat tělo a duši při každodenních činnostech. Pilates metoda vás nesmí opustit hned po cvičení. Musíme si být vědomi toho, co a jak děláme. Kvalita cvičení je důležitější než kvantita.

Mnoho lidí má největší problémy se správným dýcháním. Je třeba dýchat pomalu a dostatečně hluboko. Myslí se tím hrudní dýchání, které uvolňuje celý hrudní koš a nejmenší svaly mezi žebry.

Ani jeden sval se nesmí poflakovat

Program je navržený tak, abychom naše tělo kompletně převychovali. Do aktivní činnosti zapojujeme každý sval soustředěným způsobem za pomoci dechové kontroly. Dobré dýchání a protažení těla v nás zanechají pocit harmonie a relaxace. Při začátcích je třeba se vložit do rukou odborníka, který vám sestaví individuální plán, přizpůsobený vaším možnostem a potřebám tak, abychom si neublížili.

 

Objevila jsem, co mám v medicíně dělat. Zdraví někdy není v nabídce, říká paliatrička | Video: Daniela Písařovicová

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama