reklama

Cvičit můžete i v malém bytě. A s jednoduchou výbavou

Do posilovny to máte daleko, ale i přesto se chcete udržet fit? Nemusíte hned myslet na velké posilovací stroje, vystačíte si i s malými pomocníky.

Foto: kettler.cz

Do posilovny to máte daleko, ale i přesto se chcete udržet fit? Nemusíte hned myslet na velké posilovací stroje, vystačíte si i s malými pomocníky.

Hitem posledních let se stala jóga a pilates, cvičení, která se vyznačují plynulými pohyby, soustředěním na dech a prací s vahou vlastního těla. Pokud již znáte základní principy, nic vám nebrání zacvičit si i doma!

Zkuste se rozhlédnout po bytě, určitě najdete v obývacím pokoji nebo v ložnici místo, kam se vám vejde gymnastická nebo jóga podložka a několik fitness doplňků. Koutek si můžete zútulnit svíčkou, soškou buddhy nebo jej vybavit zrcadlem pro kontrolu správného provedení cviků.

V případě, že máte v bytě minimum prostoru, můžete po cvičení všechny pomůcky jednoduše uklidit do skříně či pod postel. Pokud ale budete mít svou malou domácí posilovnu stále na očích, motivuje vás to ke cvičení častěji. K sestavení vašeho domácího koutku pro posilování či cvičení vám stačí několik málo pomocníků.

Co by nemělo ve vašem domácím fitku chybět?

* Jóga podložka
Gymnastická podložka na jógu je nezbytnou pomůckou pro cvičení na zemi, oceníte ji však také při posilování. Pevně drží bez ohledu na povrch podlahy a dopřává vám tak stabilitu. Díky gumovým úchytům ji lze po srolování snadno přenášet.

* Jóga míč
Jóga míč je vhodný pro posilovací cvičení, pomůže vám posílit svaly břicha a zad. Podložením beder odlehčíte páteři a ulevíte tak bolestem zad. Průměr 25 cm.

*Jóga cihlička (kostka na jógu)

Je podpůrným nástrojem pro cvičení jógy a pilates. Vhodná je především pro ty, kdo s cvičením teprve začínají a jejich pohyblivost ještě není tak vysoká. Cihlička je lehká a příjemně se drží.

* Vzduchový polštář
Vzduchový polštář se výborně hodí pro posilování a trénink rovnováhy. Prováděním cviku na pohyblivé základně jsou svaly stimulovány a vystaveny novým nárokům. Posílíte tak zejména hluboké zádové svaly.

Čtěte také: Jak najít motivaci ke cvičení?

Na pilates

* Pilates obruč

Gymnastický kruh na pilates je jednoduchou a efektivní cvičební pomůckou pro trénink hlavních svalových skupin na prsou, pažích a dolních končetinách.

* Gymnastický míč

Víceúčelový gymnastický míč využijete nejen pro rehabilitační cviky, ale také pro udržení správného sedu za stolem. Posilování na míči je prevencí bolesti zad, napravuje vybočení páteře a kulatá záda

* Základna gymnastického míče

Podklad pod gymnastický míč je výbornou tréninkovou pomůckou, která drží gymnastický míč přesně tak, jak ho právě potřebujete mít. Drážkami lze protáhnout gumové lano a zpestřit si tak trénink zapojením horních končetin

Zdroj: kettler.cz

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

9 důvodů proč si koupit sušičku

Dobré rady, jak ochránit pokojové rostliny před škůdci

Tapety s 3D efektem: Dokonalá iluze osvěží váš interiér

 

Tak hnusný projev jsem nezažil. Babiš o téhle zemi neví vůbec nic, říká Pithart | Video: Linda Bartošová, Pavel Švec, Video

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama