reklama

Body and Mind aneb Očista ducha a zelená štíhlým svalům

V tolik uspěchaném světě plném vysokých nároků je lekce v meditačním duchu alfou a omegou úspěšného života. Proto neváhejte do svého týdenního režimu začlenit špetku jogy, pilates nebo samotné meditace.

Foto: Profimedia.cz

Ashtanga joga

Tradiční systém jógového výcviku, který je charakteristický dynamickým cvičením ásan. Skvělá body and mind lekce určená všem milovníkům klidu a jogové atmosféry.

Body Balance

Cílem této lekce je tělesná rovnováha, tedy rovnováha mezi svalovými skupinami, u nichž některé musíme posílit a jiné protáhnout tak, aby náš pohybový systém fungoval správně. Využití různých technik cvičení (power stretch, pilates, joga) učiní naše svaly pevné, pružné a štíhlé, naše klouby a páteř uvolněné, ohebné a stabilní. Vskutku lekce 21.století, která uvede vaši mysl a tělo do ideální harmonie.

Další pohybové aktivity a jejich popis i přínos najdete ZDE!

Dynamic joga

Dynamic joga je druhem jógy, kde se prolínají principy Ashtanga (dynamika, koncentrace na dech, bandhy a drishti) a Iyengar jógy (přesnost, přípravné pozice, terapeutická stránka). Vhodná pro všechny, kteří si chtějí vyrýsovat a zeštíhlit povrchové svaly.

Vinyása joga

Systém cvičení, který představuje dynamickou formu cvičení hathajogy. Je nejvíce propagovaný světovými celebritami, jako je Madona zejména pro svou dynamičnost, sílu, vytrvalost a hlavně krásné vytvoření svalových skupin a prokreslení těla. Velký důraz je kladen na dech, který aktivuje hluboké svalstvo, neurovegetativní a lymfatický systém.

Hatha joga

Hatha joga je soubor cvičení, jehož cílem je harmonické fungující fyzické tělo a stabilní, klidná a vnímavější mysl. Díky cvičení a intenzivní práci s dechem se tělo stává odolnější, silnější, pružnější a harmonizované. Lekce doplněná závěrečnou meditací je to pravé ořechové po každém náročném dni.

Joga

Univerzální cvičení vhodné pro širokou veřejnost zpevňující břišní, zádové svalstvo a oblast pánevního dna. Je vhodné pro širokou veřejnost včetně maminek po porodu, které mohou vzít do studia i svá miminka.

Power joga

Cvičení využívající základních prvků z jógy je zaměřené na rozvoj psychické a fyzické kondice. Cílem je nejen celkové posílení a protažení celého těla, ale také formování postavy. Je výborným prostředkem k uvolnění stresu a napětí.

Balantes

Koordinační, posilovací a protahovací cvičení prováděné převážně na podložkách s využitím balančních pomůcek, které jsou zaměřeny mimo jiné na posílení svalů důležitých pro správnou funkci a stabilitu páteře (hluboký stabilizační svalový systém páteře).

Pilates

Cvičení Pilatesovou metodou vede k posílení a protažení svalů celého těla a snaží se přitom využít vyvážené spolupráce těla a mysli. Cvičení rozvíjí koordinaci, sílu, rovnováhu, flexibilitu a dýchaní. Soustřeďuje se především na propracování hlubokých svalů zad, břicha, hýždí.

Aby záda nebolela

Posilovací a balanční cvičení na velkých nafukovacích míčích, které obsahuje některé z rehabilitačních prvků zlepšující stabilitu i ohebnost páteře a posilovací cviky pro zpevnění a tvarování postavy. Zvláštní důraz při výběru cviků je zaměřen na problematickou oblast zad. Cvičení je vhodné pro všechny věkové kategorie včetně seniorů.

Fitball

Posilovací a balanční cvičení na velkých nafukovacích míčích, které obsahuje některé z rehabilitačních prvků zlepšující stabilitu i ohebnost páteře a posilovací cviky pro zpevnění a tvarování postavy. Cvičení je vhodné pro všechny věkové kategorie včetně seniorů.

Gyro metoda

Cvičební systém, který využívá širokou paletu krouživých pohybů s důrazem na mobilizaci kloubů spolu s posílením svalů střední části těla. Zvláštní pozornost je věnována zvětšování flexibility páteře (předklonům, záklonům, úklonům, rotacím a kroužením), uvolnění napětí horní části těla a zlepšení koordinace pohybů.

Chitoning

Patří mezi nejnovější formy cvičení v oblasti Body and Mind. Jedná se o dynamické cvičení, které využívá prvků z power jógy, pilates a pěti Tibeťanů. Cílem je zvyšovat tělesnou vytrvalost, sílu, pohyblivost, ohebnost a koncentraci. Zlepšuje se také držení těla a dýchání. Hlavními body chi-toningu jsou na jedné straně hlavně relaxační prvky - protažení svalů, uvolněné páteře a kloubů, odbourávání stresu, na druhé straně pak intenzivní posilovací cvičení pro svaly středu těla. Cvičení působí velmi pozitivně na mysl i fyzická těla.

New York City Ballet Workout

Body mind lekce, která vychází z principů klasického baletu, zaměřuje se na posílení hluboko uložených svalů trupu, na zlepšení flexibility kloubů a držení těla. Je určena nejširší veřejnosti, předchozí zkušenost s tancem se nepředpokládá.

PortDeBras

PortDeBras(R) je originální cvičební program, který vznikl spojením klasického tance, posturálních technik a strečinku. Plynulé sekvence pohybů protahují zkrácené svaly, uvolňují a mobilizují páteř a kloubní spojení, zlepšují koordinaci, zdokonalují pohybové stereotypy a významně působí na estetiku a ladnost pohybů celého těla. Netradiční hudba ve stylu Chill Out a Ethnic Ambients dotváří kouzelnou atmosféru.

PortDeBras(R) zvládne každý, nevyžaduje žádnou předchozí taneční průpravu. Hit ve světě Body and mind představovaná v minulých letech na kongresech po celém světě - zatím vyškoleni pouze instruktoři v Rusku, Itálii, Španělsku a v České Republice.
Power Stretch - Cvičení odstraňující negativní účinky svalových disbalancí vzniklých běžným způsobem života. Za pomoci různých technik cvičení - balančních, silových, protahovacích i body and mind - navrací tělu přirozenou rovnováhu a pružnost.

Slow Toning

Jde o pomalou formu cvičení s hudbou, cvičí se na podložce, bez bot. Posilovací cviky jsou doplněny balančními pozicemi, protažením a uvolněním. Dále jsou zahrnuty cviky z techniky pilates a cviky na uvolnění bolavých zad. Speciální pozornost je věnována břišnímu svalstvu. Cvičí se jak s vlastní vahou, tak s nejrůznějšími pomůckami - overbally (malými míčky), gumičkami, ručníky. je vhodný pro všechny bez rozdílu věku a fyzické vybavenosti, formuje problémové partie, posiluje hluboké stabilizační svaly nezbytné pro správné držení těla, pomáhá odstraňovat bolesti páteře a kloubů. Cvičení je určeno všem, kdo chtějí bolestem zad předcházet, protože důkladně protahuje svaly celého těla a zbavuje napětí a stresu.

Therapy Balantes

Cvičební program napomáhá optimalizovat tzv.pohybové vzory, prohloubit kontakt s vlastním tělem, zdokonalit držení vašeho těla. Je vhodný jako prevence přetížení pohybového aparátu (především u bolestí zad), ale též jako doplňková terapie u již vzniklých obtíží lehčího rázu či také jako kompenzace k různým druhům sportu. Základem je aktivace hlubokého svalového stabilizačního systému páteře s pomocí balančních pomůcek, hlubší vnímání vlastního těla a práce s dechem.

Taichi

Tai-Chi Chuan je starodávný styl bojového umění pocházející z Číny. V moderním světě se cvičí především pro jeho velmi dobré zdravotní účinky. Pomáhá při bolestech zad, krční páteře, rozvíjí sílu nohou - především stehen a hýždí, posiluje svalstvo zad, stabilizuje nestabilní poúrazové klouby, může pomoci při migréně, alergii. Posiluje imunitní systém, intenzivně rozvíjí rovnováhu a stabilitu. Pomalé a jemné pohyby uvolňují zatuhlé svalstvo a psychické napětí. Udržuje tělo pružné a vitální. Tai-chi pracuje také s vnitřní energií člověka. Soustředěním mysli na prováděné pohyby odplují starosti a problémy všedního dne - je to vlastně meditace v pohybu.

 

V obávaném koncentráku věznili i Čapka. 101letého dozorce soud poslal za mříže | Video: Aktuálně.cz

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama