reklama

Daniela mění život. Chce být ještě jednou pannou

Odhadnete, kolik žen lituje, že už není pannou? Je jich víc, než byste řekli. A některé dokonce zvolí operaci - rekonstrukci panenské blány.

Foto: Thinkstock

Že si zakládá na panenství je zřejmě to poslední, co byste do Daniely řekli. Moderní hezká holka, spíš trochu ostřejší, sem tam kérka a piercing. A přesto chce být pannou. Znovu.

"Nerozuměla jsem si otčímem a v 16 jsem odešla z domu. Za klukem, ale brzo jsme se rozešli a já se nechtěla vracet. Následovalo asi tak pět let, kdy jsem měla takové to divoké období. Jo, drogy taky, " vypráví dnes s rozpačitým pokrčením ramen.

"Chci restart!"

Přespávala porůznu u známých a spolu s podnájmy střídala i partnery. Že se to obešlo bez většího průšvihu, považuje skoro za zázrak. V době, kdy ji z vlastního života zachvátila úzkost, potkala Ondru. A všechno se změnilo - přišla láska. Jsou spolu půl roku a ještě spolu nespali. Daniela se chce teď změnit i sama. Chce vymazat předchozí roky i zkušenosti a zážitky, které jí podle vlastních slov nic dobrého nepřinesly. "Chci prostě restart. Začít znovu. Pro Ondru chci být znovu pannou," říká.

Doporučujeme: Jaká vagína je krásná? Existuje ideál?

Češky začaly chápat operace intimních partií jako jednu z možností, jak se vyrovnat s problémy po porodu či v menopauze. Jednodenní hospitalizace jim často pomůže výrazně zkvalitnit běžný i sexuální život a podstupují ji zejména ze zdravotních důvodů.

Druhé panenství

Zatímco v posledních letech se operace jako je upravení stydkých pysků či omlazení genitálu začínají chápat jako běžné zákroky vedoucí ke zkvalitnění života ženy, jiné operace intimních partií jsou i u nás dodnes opředeny řadou předsudků. Mezi ně patří například hymenoplastika neboli rekonstrukce panenské blány.

"Těmto operacím se věnujeme průměrně jednou až dvakrát měsíčně," popisuje MUDr. Petr Pícha z pražského GynCentra. To je však jen jedno pracoviště, ale kdyby se sečetly také případy odjinud, došli bychom k zajímavým číslům. Souhrnné údaje sice neexistují, ale odhaduje se, že žen jako Daniela jsou desítky, ne-li stovky.

Ze zvyku nebo z lásky?

Hymenoplastiku volí ženy z velmi odlišných důvodů. První skupinu tvoří ty, které k zákroku nutí zvyky jejich okolí. Některé k tomuto rozhodnutí vedou například náboženské důvody. Nejedná se však o pravidlo - na řadu z nich naléhá konzervativní rodina nebo přání budoucího manžela nehledě na náboženské vyznání.

Přečtěte si: 5 nejdražších panenství světa: Prodaly se za miliony?

Podle zkušeností primáře Píchy ale hymenoplastiku volí některé ženy z jiných příčin. Druhou skupinu totiž tvoří pacientky, které s novým partnerem touží prožít opravdovou svatební noc se vším všudy. K vymazání starého vztahu tak musí podstoupit chirurgický zákrok - rekonstrukci panenské blány.

Jak se to dělá?

"Pokud se pacientka na nějaký čas vzdá sexuálního života a počká, až se operovaná sliznice zpevní, je po zákroku schopna znovu prožít všechny pocity jako při prvním styku," vysvětluje primář Petr Pícha a dodává, že se jedná spíše o netradiční zákrok, jehož volbu by pacientka měla důkladně promyslet.

Zákrok trvá přibližně čtyřicet minut a předchází mu předoperační vyšetření a porada s odborníkem. Dnešní plastická gynekologie provádí tuto operaci v celkové anestézii, nejmodernější technikou a za nejpřísnějších hygienických podmínek.  Zákrok lze jej provést poměrně nesložitou úpravou sliznice poševního vchodu. Používá se vstřebatelných stehů, které nedráždí sliznice a citlivou kůži kolem operačního pole.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Myslíte, že se vás rakovina děložního čípku netýká?

10 věcí, kterými si ničíte ledviny. Je to i voda!

Margarín versus máslo: Co je zdravější a jak to poznat?

"Jsem rád, že se toho Iveta nedožila." Seriál o Bartošové to od blízkých schytal | Video: Michaela Lišková
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama