reklama

Cvičíte a nehubnete? 4 tipy, jak to změnit

V tělocvičně sice trávíte celé hodiny, ale nehubnete? Možná to chce vyšší nasazení.

Foto: Profimedia.cz

Obezita žádné výhody nepřináší. Vede k závažným problémům, jako jsou diabetes či ztráta pohyblivosti.  Možná jste nevěděli, že dalším problémem, které způsobuje, je zhoršené hojení ran.

Lidem s nadváhou se poranění snadněji tvoří a hůře uzdravují. Způsobuje to vrstva podkožního tuku. Kila navíc působí při hojení řadu komplikací. Většina z nich se projevuje průnikem infekce do rány a jejím prodlouženým či bolestivým uzdravováním. Platí to jak pro drobné kožní ranky, tak i pro větší rány, například po operacích. Máme pro vás pár rad, díky kterým budete do pár měsíců o několik kilo lehčí. Bez cvičení to však rozhodně nepůjde.

Doporučujeme: Jak zastavit hlad? Triky na omezení chuti k jídlu

Důvodů, proč se tedy konečně začít hýbat, je tak více než dost. Jak získat zpět ztracenou kondici a vytvarovat postavu? Vyberte si z následujících postupů, které doporučují špičkoví trenéři.

1. Zkuste intervalový trénink

Intenzivní intervalový trénink spaluje kalorie efektivněji než klasické kardiosporty (běh, jízda na kole, aerobik, zumba, …), a to jak při samotném cvičení, tak ještě 24 hodin po něm. Jak již název napovídá, jedná se o aktivitu složenou z několika intervalů, při kterých pracujete s různou zátěží. Krátké, vysoce intenzivní intervaly střídají odpočinkové části, při kterých cvičíte s menším záběrem nebo plně relaxujete.

2. Běhejte rychleji

Pokud klušete každý den a vaše váha se stále nemění, zkuste zařadit místo poklidného běhu pořádný sprint. Při intenzivnějším běhání používáte rychlá svalová vlákna, která potřebují více energie. Navíc dostávají organismus do takzvaného kyslíkového dluhu, který je po námaze třeba dohnat. Tím se opět zvyšuje aktivita metabolismu a tělo spaluje kalorie i po doběhnutí do cíle.

3. Nebojte se posilovat

Tuky se spalují uvnitř vašich svalových buněk, takže zjednodušeně řečeno, čím větší svaly budete mít, tím více tuku v nich spálíte. Proto často muži hubnou rychleji než ženy - mají více svalové hmoty a tím pádem rychlejší spalování tuků.

4. Sledujte změny

Na začátku hubnutí se vyfoťte. A čiňte tak klidně každý den. I když vám zpočátku bude připadat, že žádné změny nejsou patrné, po pár týdnech pravidelného cvičení poznáte rozdíl. A komu by se nelíbilo na vlastní oči vidět svůj úspěch? Fotky, měření pasu či boků nebo zkoušení džínů, do kterých jste se dlouho nemohli vejít, to vše jsou možnosti, jak zvýšit motivaci a zůstat u cvičení déle než jen prvních pár týdnů.

(jez)

Zdroje: www.mensfitness.com

více na uLékaře

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Hormony nejsou jen výmluva: Které brání v hubnutí?

Silné osobnosti. Co mají společného a jak to mít taky

Čerstvé šťávy nejsou všechno, detoxikace začíná v hlavě

reklama
reklama
reklama