reklama

Chcete zhubnout? Kupte si koloběžku!

Chcete posílit svaly, zlepšit koodrinaci, kondici a zformovat postavu? Jezděte na koloběžce!

Koloběžka
Koloběžka | Foto: Profimedia.cz

Je mnoho činností, které nám krásně zformují postavu a urychlí spalování kalorií. Vyzkoušet můžete Nordic walking, jogging, chůzi, jízdu na kole nebo sáhněte po koloběžce.

Pravidelný pohyb na koloběžce vám pomůže sundat dolů přebytečné kilogramy, posílí svalstvo, zlepší koordinaci a posílí celý lidský organismus. Nechcete chodit cvičit do posilovny, kupte si koloběžku.

Jízda na koloběžce je zdravým pohybem

Při jízdě na koloběžce se zapojují tyto partie. Koloběžka posílí zdvihač hlavy, svaly hrudníku, dekoltový sval na zádech, velký sval prsní, a široký zádový sval. Nejvíce jízda prospívá svalovému korzetu podél páteře. Při jízdě jste většinu času v předklonu, proto se lépe dýchá.

Hluboké dýchání posílí bránici i plíce. Při odrazu pocítíte svaly na rukou a na krku. Při jízdě krásně zpevníte dno pánevní, což pomůže v boji proti inkontinenci.

Zapojte celé tělo

Velký problém při hubnutí je zadeček. Hýžďové svaly jsou při jízdě na koloběžce neustále v pohybu. Stejně tak nezůstává pozadu ani sval lýtkový a stehenní či krejčovský. Pokud se podíváte na styl jízdy, určitě vás nepřekvapí, že posilujete i chodidlový sval.

Už samotný údaj, který uvádí, že při jízdě jednoho kilometru uděláte zhruba 200 dřepů, je jasným důkazem, že dolní polovina těla bude v té nejlepší kondici.

Ani břišní svalstvo není v nečinnosti. Koloběžka zpevňuje břicho a to zejména přímý sval břišní a zevní šikmý sval břišní. Toto posilování nijak nemusíte řešit. Vše se děje přirozeným pohybem. Proto je koloběžka dobrou volbou pro ty, co nesnášejí sklapovačky, šikmé lavice v posilovně nebo celkově posilování na břicho.

Kupte si koloběžku a budou se dít zázraky

Jízda na koloběžce zaručuje všestranné posilování kosterního svalstva. Při jízdě netrpí vaše klouby ani páteř zbytečnými otřesy. V čem je koloběžka lepší než kolo? V celkovém protažení. Na kole používáte spíše dolní polovinu těla, ale koloběžka nenechá spát celé tělo. Jde o rovnoměrné zatížení všech svalových skupin.

Všeobecně zpevníte celé tělo a zformujete postavu. Během jízdy získáte příjemné uvolnění a posílení pánevního dna. Tento druh sportu snižuje problémy s kyčlemi a uvolňuje ztuhlou páteř, kterou má většina lidí, kteří mají sedavé zaměstnání  nebo jednostranně zaměřené. Testy ověřily, že po ujetí 200 kilometrů, čímž se nemyslí najednou, je páteř zpevněná a celkově srovnaná.

Hubneme nebo jen zpevňujeme?

Při pravidelné jízdě na koloběžce, pokud trvá více než 20 minut, se začínáme potit. Hubneme na partiích, kde to bývá většinou problém. Tvarují se stehna, boky a hýždě. Hodina strávená na koloběžce nám ubere až 500 kilokalorií, což je až 2 100 kilojoulů. Opět záleží, zda jedeme na rovince, do kopce nebo proti větru. V přepočtu ty spálené kalorie znamenají asi 300 gramů hovězího steaku nebo téměř půl kilogramů kuřecích prsou.

Během sportování nastartujete i líný metabolismus. Prokrvujete nohy, čímž zabráníte křečovým žilám nebo bércovým vředům. Výborné je to obzvlášť u cukrovkářů nebo u osob s chronicky studenýma nohama.

Jízda na koloběžce pomáhá tělo zbavovat přebytečné vody a vaše tělo získá ojedinělé koordinační schopnosti a zlepší rovnováhu, která po některých úrazech bývá velmi zhoršená. Využijte koloběžku jako relax nebo jako rehabilitační či hubnoucí prostředek. Na trhu jsou koloběžky s nosností nad 150 kilogramů, proto ji mohou zakoupit i velmi obézní lidé, jako startovací pohyb pro dietu.

Cena základní koloběžky s nosností do 60 kilogramů se pohybuje okolo  3 500 korun. Pak záleží, jak moc profesionální ji chceme. Cena se vyšplhá i na deset tisíc korun za profesionální či závodní modely.

reklama
Doporučené recepty
    reklama