reklama

Desatero pro sexy zformovanou postavu!

Sezóna letní dovolené u moře se blíží. Zformujte si postavu do plavek a buďte neodolatelná!

Foto: kettler.cz

Cviků pro pevnou postavu existuje jistě celá řada. Sestavili jsme pro vás cvičení, které vám pomůže. Zpevníte zadeček, bříško a lýtka tak, že budete v nové minisukni, plavkách nebo trendy kraťasech vypadat neodolatelně.

Při cvičení je důležité si hlídat nejen počty opakování, ale také držení těla, správné dýchání a mnoho dalších aspektů, které vám pomohou zformovat postavu. Cvičení musí být účinné, ale také bezbolestné a zdravé. Cvičte a budete se už po krátké době cítit skvěle! Před každým cvičením se nezapomeňte zahřát a protáhněte si svaly.

Cvik proti bolavým zádům

Při tomto cviku zapojíte hýžďové, zádové a mezilopatkové svalstvo. V nečinnosti nebudou ani ramenní svaly. Lehněte si na břicho a ruce vzpažte. V jeden okamžik zvedněte ruce i hrudník a celé tělo zpevněte. Rukama dělejte krouživé pohyby jako při plavání stylu prsa a nohama kopeme. Pro začátečníky je dobré dělat každou partii zvlášť. Hlavu moc nezaklánějte a lopatky držte stažené dozadu. Kolena se snažte držet napnutá.

Krásná stehna k minisukni

Ležíme na pravém boku a a ruku máme opřenou o loket. Levá noha je pokrčená a položená na pravé noze, která je natažená. Zvedáme pravou spodní nohu nahoru a vracíme těsně nad podložku. Nikdy nepokládáme. Cvičení musí být pomalé a plynulé. Při cviku se zapojí vnitřní strana stehen, ale nesmíme vytáčet boky.

Správné držení těla je základ

Jednoduché cvičení, které podporuje rovnováhu těla. Klečíme na čtyřech. Snažíme se mít hezky rovná záda, ale neprohýbat se v bedrech. Stejně tak je důležité tělo nevychylovat do stran. Jednou rukou se dotkneme ramene druhé ruky a snažíme se tělo držet zpevněné. V této poloze setrváme a cvik opakujeme na druhou stranu.

Nezapomeňte na svůj pas

Ležíme na boku, kdy se podpíráme na předloktí spodní ruky, která je v pravém úhlu pod ramenem. Druhá ruka zůstává v bok a pro méně zdatné, můžete pokrčit spodní nohu do pravého úhlu. Těžší cvik se provádí s nataženými nohami. Zvedneme boky s výdechem nahoru a zase zpět. Zapojujeme mnoho svalových oblastí, stejně tak celou stabilizaci těla. Nezvedáme boky víš, než do roviny těla.

Ploché bříško do plavek

Cílem je posílit celou břišní oblast a zadeček. Lehneme si na zem a zvedneme se tak, jako bychom chtěli dělat pánské kliky. Nohy držíme trochu od sebe a dlaně jsou přesně pod úrovní ramen. Nesmíme se prohýbat v bedrech a pomalu zanožujeme maximálně do úrovně těla. Pohyb nesmí být výš, než je hlava, protože bychom přetěžovali kyčel.

Nohy jako modelka

Každá z nás chce mít krásný zadeček a stehna. Pomůže nám jednoduchý cvik, kdy stojíme na jedné noze a druhou nohu zanožíme s mírně otočenou pánví. Ruce držíme v předpažení. Celou váhu cítíme na jedné noze. Celé tělo musí být dostatečně zpevněné, abychom nespadli.

Nebojte se nosit šaty bez ramínek

K posílení tricepsů a prsních svalů výborně slouží cvik z jógy, který se nazývá kobra. Kolena máme na zemí a váhu držíme na rukou. Kliky jsou mírné a nezapomínáme dýchat. Nezaklánějte hlavu a držte bedra ve vodorovné poloze. V případě prohýbání byste si mohli velmi ublížit.

Relaxujte

I záda potřebují posilovat. Ideální cvik je v kleku, kdy se předkloníme a váhu držíme vzadu. Ruce jsou poděl těla do pravého úhlu. Hlava je v prodloužení a ramena nezvedáme. Pomalu se hýbeme směrem na paty a zase do předklonu. Záda držíme v jedné rovině a je třeba hlídat dostatečný předklon, aby byl cvik efektní.

Seznamte se s břišním svalstvem

Sedíme na zemi a nohy jsou pokrčené a zvednuté do úhlu devadesát stupňů. V ruce držíme malý balónek. Pohybujeme se do stran a vždy s  míčkem ťukneme na zem. Břicho držíme zpevněné. Ramena se nesmí točit, pohybuje se trup. Záda držíme v rovné poloze.

Lehce vyrýsované ruce

Stoupneme si a dáme ruce do pozici, jako při boxování. Pomalu uděláme chvat rukou dopředu jednou rukou, která drží sepnuté prsty vzhůru. Při pohybu pěst otočíme a celá ruka jde do rotace. Stejně tak pohybujeme druhou rukou. Jednotlivé ruce střídáme a při každém výpadu myslíme na výdech. Záda musí být rovná a hlava je ve vytažení. Zapojujeme ramena, tricepsi a celé svalstvo na rukách.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Blažek: Přišli jsme o 250 milionů, nikdo smoking nepotřebuje. Pro záchranu udělám vše | Video: Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama