reklama
 

Bolest hlavy? Víme, jak ji zahnat

Bolesti hlavy známe snad všichni - samozřejmě v různé míře a intenzitě - a chceme se jí umět bránit

Foto: Profimedia.cz

Bolesti hlavy postihují ženy, muže, děti, mladé lidi i ty ve středním věku a pokročilém věku. Nejčastěji se skutečně jedná o  banální záležitost, ale vždy nás dokáže vyřadit z běžného života, naruší koncentraci na práci nebo na zábavu, prostě a jednoduše nám všem na chvíli zkomplikuje život.

Ti, kdo bolestmi hlavy trpí často, si postupem doby vypracovali určitý postup, jak se jí  zbavit, nebo ji alespoň zmírnit na snesitelnou úroveň, ale v určitých okamžicích ani takové metody nepomáhají. Tyto problémy mají totiž skutečně velmi mnoho příčin a někdy se kombinují, navzájem kříží a tak ani osvědčený recept nezabírá.

Migréna z moderní civilizace

V základní rovině bojujeme proti bolesti hlavy zklidněním, vyřazením činností, které zatěžují oči (práce na počítači, sledování televize, hra virtuálních her), ale i konfliktnímu chování a snažíme se nepřemýšlet o zneklidňujících záležitostech (například o strategii na vypracování daňového přiznání). Pokud to je možné, uchýlíme se do tiché místnosti se ztlumeným světlem,  uděláme si pohodlí, ulehneme, a tak učiníme zásadní opatření k odeznění bolesti. 

Co nám to tělo vyvádí

Protože mezi nejčastější důvody bolesti hlavy patří ztuhlá šíje, dokážeme si často pomoci sami. Nepotřebujeme žádnou techniku ani velkou sílu, zvládne to každý!

Základní zásadou je, že nikdy nemasírujeme krční páteř, ale pouze uvolňujeme okolní svaly. Netlačíme, nepoužíváme sílu a jednoduchými pohyby uvolníme svaly od krku až po ramena.Začneme od hlavy, dotykem palce vyhmatáme ztuhlé hrbolky, což jsou zablokovaná místa, která je potřeba odstranit.Tlakem palce a krouživým pohybem uvolníme každý blok, postupně projdeme celou partii krku a ramen. Na závěr ještě plynulými pohyby celou partii promasírujeme.

Tuto masáž je možno provést kdykoli a v běžném prostředí, není potřeba odkládat oděv, takže pomůžeme nejen sobě, ale třeba kolegyni či kolegovi v práci ještě dříve, než ho začínající bolest hlavy postupně vyřadí z činnosti.

Kim Kardashian a holý pupík Emily Ratajkowski. Začíná oscarová afterparty | Video: Reuters
reklama
reklama
reklama