reklama

6 tipů, jak "svépomocí" zlepšit kvalitu spermií

Neplodných párů přibývá. A stále častěji se mluví o snížené plodností mužů. Co jim lékaři poradí?

Foto: Profimedia.cz

Neplodných párů přibývá. A stále častěji se mluví o snížené plodností mužů. Co jim lékaři poradí?

Chcete se sami účinně podílet na zlepšení počtu a kvality svých spermií? Pokud ano, vyzkoušejte některé tipy, které problém pomohou významně zlepšit. Jedná se především o malé, ale důležité změny v životním stylu a každodenní rutině.

Pomůže studená vana

Zdravá strava. Vyvážený jídelníček hraje v kvalitě a kvantitě spermií velkou roli. V potravě byste měli mít hodně ovoce a zeleniny, vhodné je naopak vyvarovat se nezdravých jídel.

Správné návyky. Nízký počet spermií můžete řešit i tím, že přestanete kouřit. Kouření je totiž jedním z nejhlavnějších důvodů, proč mají spermie špatnou kvalitu a jsou pomalé, takže nemají šanci oplodnit vajíčko.

Doporučujeme: Téma:  Neplodnost

Ochlazování. Zní to možná neuvěřitelně, ale je to tak. Je důležité, aby byla vaše varlata v "pohodě", a to především ve správné teplotě. Stálá expozice teplu bývá častou příčinou neplodnosti z důvodu nízkého počtu spermií. Odborníci doporučují jednou denně posedět ve vaně se studenou vodou.

Bez stresu a v klidu

Zaměstnání. Zkontrolujte, zda na svém pracovišti nejste v kontaktu s rizikovými faktory, které přispívají k problémům s plodností. Je to především každodenní kontakt se zářením, teplem a chemikáliemi.

Minimalizace stresu. Být v klidu je to nejmenší, co můžete udělat. Nadmíra stresu a napětí totiž spermiím ani trochu neprospívá. Naučte se odpočívat a používat některé relaxační techniky.

Konzumace kyseliny listové. Nejen ženy, ale i muži by měli užívat tuto důležitou látku. Hraje klíčovou roli nejen v prenatálním období těhotné ženy, ale i při zlepšování kvantity spermií.

(aši)

více na uLékaře

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Po antikoncepci návrat k normálu trvá, říká lékařka 

Jezte tučná jídla. Budete zdravější a zhubnete

V létě se špatně hubne. Počkejte na září

Sestavuje Národní sbírku zlozvyků: Věci, které dělám, musejí mít koule, říká Šedá | Video: Martin Veselovský

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama