reklama

Plesová sezóna: Taneční kurzy pro dospělé

Před plesovou sezónou mají taneční školy napilno. K dispozici jsou i taneční kurzy pro dospělé

Ples veterinárních lékařů - Monika Absolonová
Ples veterinárních lékařů - Monika Absolonová | Foto: Martin Mašín

Před nadcházející plesovou sezónou mají taneční školy plné ruce práce s novými žáky. Naučit se tančit mohou i dospělí lidé. Pro zájemce, kteří chodí do práce, jsou připravené večerní kurzy pro začátečníky i pokročilé.

Valčík, jive, samba - tance, se kterými se potkáme na každém plese. V mnoha městech České republiky se nachází taneční školy, které nabízí výuku pro dospělé. Zaplatit si můžeme individuální hodiny s partnerem a naučit se tance, které upřednostňujeme. Během deseti lekcí se vám budou věnovat profesionální tanečníci. Ceny kurzů se pohybují kolem tří a půl tisíce korun za pár.

Hromadné kurzy jsou v rozpětí od deseti do dvaceti lekcí, kdy jedna lekce trvá dva krát čtyřicet pět minut. Součástí dvouhodinovky je patnáctiminutová přestávka. Obsazení kurzů se liší podle velikosti tanečních sálů. Všeobecně se dbá na menší počet tanečních páru, aby výuka probíhala kvalitně a intenzivně.

Výukou prochází zkušení taneční lektoři a jejich asistenti. Kurzy jsou odstupňovány podle tanečních zkušeností - základní, mírně pokročilí, středně pokročilí, pokročilí a více pokročilí. Po absolvování celé výuky, budou návštěvníci ovládat waltz, valčík, tango, foxtrot, blues, polku, mazurku. Z latinskoamerických tanců se zájemci naučí čaču, rumbu, jive, sambu, mambo. Kurzy pro zpestření ještě vkládají základní výuku salsy, charlestonu a dalších zajímavých tanců

Jednotlivé výuky probíhají obvykle ve večerních hodinách od sedmi do devíti nebo od půl deváté do deseti hodin. Ceny delších kurzů se pohybují od tří do pěti tisíc korun včetně doprovodu.  

Může být první českou rabínkou: Bude trvat, než se společnost z antisemitismu vyléčí | Video: Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama