reklama

Návrhářka Blanka Matragi otevřela v Praze nový butik

Módní návrhářka Blanka Matragi otevřela v Praze svůj první butik

Foto: Žena

Módní návrhářka Blanka Matragi poprvé za svou třicetiletou kariéru vytvořila sportovní kolekci a otevřela svůj první butik s názvem Blanka se širokou nabídkou oděvů a doplňků. Můžete tam nakoupit exkluzivní kousky z kolekce kabelek, obuvi, sportovního i společenského oblečení. Přáním návrhářky je, aby byly modely dostupné široké veřejnosti a cenově dosažitelné. Zaplatíte za ně od patnácti set až třeba do šedesáti tisíc korun. Butik lze najít v Praze v ulici U Prašné brány 2.

K vytvoření sportovní kolekce, jenž koresponduje s dynamikou doby, se nechala Matragi inspirovat rock´n´rollovou hudbou. „Vkus má každý člověk jiný, ale pro mě je zásadní především řemeslné zpracování," říká Matragi. Návrhářka a akademická malířka se podílela i na designu interiéru butiku. Vytvořila originální lustry.

V září vydala Blanka Matragi svou druhou autobiografii Jedu dál. Od sedmého října se v Obecním domě koná výstava k výročí třiceti let její tvorby. Prohlédnout si můžete zejména šaty, oděvní doplňky, ale také sklo, porcelán, sochy, lustry, šperky nebo grafiky. Výstava potrvá do sedmého října 2012. Plné vstupné je 250 korun, děti, studenti, rodiny a držitelé ZTP a ZTP/P průkazů mají slevu. Vstupenky zakoupíte přímo v Obecním domě.

Bittnerová: Vložky zdarma? Pro spoustu žen je menstruace stigma, muži diskuzi hrotí | Video: Emma Smetana
reklama
reklama
reklama