reklama

Konopná mast léčí

Konopná mast díky svým antibiotickým účinkům pomáhá při léčbě kožních problémů

Již v padesátých letech prokázala studie profesora Kabelíka, že látka obsažená v konopí má léčivé antivirální účinky. Pro tytu účely se z rostliny využívá květenství, listy, semena a kořeny.

Mast z konopí má kromě antivirálních účínků, působí také analgeticky proti bolestem převážně kloubů a svalstva, uvolňuje napětí a svalové křeče a nedávno provedený výzkum se také zmiňuje o afrodiziakálních účincích. Univerzální konopná mast se dá pořídit zhruba za tři sta korun.

Nejrozšířenější je použití masti z konopí při problémech kožního charakteru, jakými jsou lupénka, ekzémy, akné, bércové vředy. Pokud potřebujete spíše pomoci s bolestmi, je vhodná na bolesti páteře a velmi ulevuje při menstruačních bolestech, kdy je třeba lehce potírat podbřišek.

Mast z konopí pomáhá také při uvolňování křečí ve svalstvu a poradí si i se ztuhlou krční páteří, kterou nejčastěji pociťujeme ráno. Při popálenině se doporučuje ránu nejprve vložit pod studenou tekoucí vodu, a pak ihned namazat mastí z konopí. Zejména starší lidé ji využijí při revmatickém onemocnění a lehké artróze. 

Konopnou mast lze užívat i jako prevenci proti nejrůznějším onemocněním.

Skrytý poklad naproti Národnímu divadlu. Interiér Akademie věd je impozantní | Video: TV Architect

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama