reklama

Kosmetická značka Estée Lauder nabízí různé krémy nebo séra pečující o pleť, kosmetiku pro zralou pleť, která bojuje proti vráskám a vypíná pokožku. Vyrábí mejkapy, rtěnky, řasenky, oční stíny a také luxusní řadu Re-Nutriv, která kombinuje vzácné ingredience, vědecký pokrok a smyslové zážitky a má za cíl, aby pleť vypadala mladší svěžejší.

Historie značky

Estée Lauder založila stejnojmennou společnost v roce 1946 vyzbrojena čtyřmi produkty a neotřesitelnou vírou:
každá žena může být krásná. Narozená jako Josephine Esther Mentzer byla Estée Lauder vychována v Coroně v Queensu její maďarskou matkou Rose a českým otcem Maxem. Jméno Estée bylo odvozeno z rodinné přezdívky
Esty. Vždy se zajímala o krásu, byla vedena svým strýcem, který byl chemikem. Tak začalo její podnikání - prodejem produktů péče o pleť do kosmetických salónů a hotelů.

Možná nejdůležitějším odkazem Lauderové bylo její přesvědčení, že v zájmu prodeje, se musíte zákazníka dotknout. Strávila spoustu času poradenstvím a školením kosmetických konzultantek. "Nedostala jsem se tak daleko tím, že bych v to doufala, ale že jsem pro ten cíl pracovala," často připomínala svým dealerkám.

Filosofie značky

Zakladatelka značky získala desítky ocenění včetně Prezidentské medaile svobody Spojených států a vyznamenání Francouzské čestné legie. Avšak Lauderová byla nejspokojenější při poradenství ženám během jejích návštěv na prodejnách. Jeden z jejích oblíbených citátů byl "Telefonujte, telegrafujte, šeptejte mezi sebou", protože věděla, že jakmile žena zkusí produkt Estée Lauder, bude se jim zamlouvat a podělí se se svými přítelkyněmi. Když společnost začala inzerovat, Lauderová trvala na tom, že její reklamy budou zobrazovat krásu, která bude inspirativní, ale i dosažitelná.

Tváře značky

Během let prezentovaly Estée Lauder supermodelky Karen Graham, Willow Bay, Pavlína Pořízková, Lija Kebede, Gwyneth Paltrow - a nyní Elizabeth Hurley, Carolyn Murphy, Hillary Rhoda, Liu Wen a Constance Jablonski. Zakladatelka se také detailně zabývala designem obalů svých výrobků. Typická modrá barva značky by měla podle Lauderové ladit s výzdobou většiny koupelen a ložnic.

Související články

reklama
reklama
reklama