reklama

Vizážistka radí: Jak si správně nalíčit oči?

Jste jedna z těch, které sní o neodolatelném pohledu a dokonale nalíčených očích, aniž by vám musel asistovat váš vizážista, ale nevíte, jak na to?

Foto: Coty

Výhodou balení EYE ARTIST očních stínů je:

Profesionální aplikátor pro perfektní výsledek. Na zadní straně paletky najdete embosovaná čísla, která vám napoví, jakým způsobem si dokonale nalíčit oči. Následujte jednotlivé kroky a staňte se opravdovým vizážistou! Oční stíny nejsou parfémované, jsou dermatologicky a oftalmologicky testovány

Doporučená maloobchodní cena:

Paleta očních stínů EYE ARTIST 189 Kč /€ 6,99

Jste jedna z těch, které sní o neodolatelném pohledu a dokonale nalíčených očích, aniž by vám musel asistovat váš vizážista, ale nevíte, jak na to? Značka ASTOR nyní představuje barevné paletky očních stínů EYE ARTIST, s nimiž snadno vykouzlíte bezchybný vzhled, který na sebe strhne veškerou pozornost.

Díky dlouhotrvajícímu složení vám vydrží perfektní nalíčení očí až 10 hodin! Sametová textura bude hýčkat vaši pokožku a vysoká koncentrace barevných pigmentů zajistí syté a zářivé barvy, které dokonale přilnou.
Vybírat můžete ze 6 barevných kombinací EYE ARTIST, se kterými snadno dosáhnete vzhledu, který si právě umanete. Každá paletka perfektně kombinuje barvy, které zvýrazní váš svůdný pohled.

Nechte se inspirovat úžasnými barvami a staňte se svým vlastním vizážistou!

Oční stíny EYE ARTIST nově přinášejí možnost využití mokrého efektu. Jednoduše navlhčete aplikátor a naneste odstín, který vám vykouzlí ještě sytější výsledek a navíc na očích vydrží mnohem déle. Od klasiky až po odvážný vzhled - EYE ARTIST se hodí pro každou barvu očí i pro každou příležitost!

A teď už se pojďme naučit líčit...

Denní líčení očí:

Oční stíny:

Líčení očí by nějakým způsobem mělo ladit s oblečením. Podle toho si vyberte minimálně 2 barvy očních stínů. Jednu světlou a druhou tmavou. Barvy můžou být matné nebo perleťové, vybírejte podle nálady.
Tmavá barva vám bude vytvářet hloubku, světlá naopak vše vytáhne do popředí. Stejně tak tmavá víc upoutá a ta část oka bude výraznější. To je základní princip stínování. Zhodnoťte před zrcadlem tvar vašich očí a můžete začít.
To co chcete potlačit, vystínujte tmavou barvou a naopak.

Pár příkladů, jak na různý tvar očí:

  1. Když jsou oči blízko u sebe, tmavší stín patří do vnějších koutků.
  2. Máte-li naopak oči daleko od sebe, vyplatí se tmavý stín nanést skoro až do vnitřních koutků.
  3. V případě hluboko posazených očí, je lepší použít spíše světlejší stíny, aby oči „nezapadly“ ještě hlouběji.
  4. Jestliže máte převislá víčka, použijte do celého nadočnicového oblouku až směrem pod obočí tmavý stín a nikdy nedávejte na převislé víčko perleťovou světlou barvu.

Ideální je udělat si na sebe čas, vyzkoušet si vše doma v klidu a vybrat si to, co se nejlépe hodí pro vaše oči.

Linka:

Pak použijte konturovaní tužku, ideálně měkkou, například Khol Kajal Pencil od Astor.  Může být v barvě vašeho tmavšího stínu, nebo neutrální černá k řasence, nebo naopak kontrastní k barvě očních stínů. Linku konturování tužkou zakončete lehce nahoru. Když se na sebe podíváte do zrcadla, tak by zakončení linky mělo být lehce zatočené nahoru, jako je linie vašich řas.

Řasenka:

No a nakonec použijte řasenku. Vybírejte podle efektu, kterého chcete docílit.
Chcete husté řasy? Vybírejte objemovou řasenku, například Big & Beautiful BOOM od Astor a nanášejte minimálně 3 vrstvy.
Chceme-li dlouhé řasy, vybírejte prodlužovací řasenku, vyzkoušejte například  řasenka Stimulong od Astor  a nanášejte 1 – 2 vrstvy.

Obočí:

Při líčení očí nezapomínejte na obočí. Stačí lehce zvýraznit stínem v barvě vašeho obočí nebo použitím speciální tužky na obočí, Eyebrow Pencil od Astor. Malujte čárkováním ve směru růstu chloupků.

Večerní líčení očí:

Rozdíl mezi denním a večerním líčením nemusí být velký, záleží na odvaze každé z nás.
Obecně však platí, že u večerního líčení si můžeme dovolit více intenzity, barev, lesku a perleti (jestliže to naše víčko dovolí). Pozor na to, čím více zvlášť světlé perleti a  světlého lesku, tím více zvýrazňujeme všechny nedokonalosti. Takže nic se nemá přehánět.

Oční stíny:

Jak na intenzitu? Zkuste navlhčit aplikátor do vody a oční stín nanášet tzv. na mokro. Očním stínem se dá také vytvořit úžasná linka na oči, stačí ho nanášet vlhkým tenkým štětcem. Stínování a výběr barev platí stejně, jako u denního líčení.

Linka:

U večerní varianty se nemusíte bát použít fix, vyzkoušejte Fix Eyeliner Pen od Astor, nebo když máte opravdu pevnou ruku a trénink, tak oční linku Eye Artist od Astor.

Řasenka:

Na večer můžete přes černou použít na konečky řas nějakou barevnou řasenku.

Obočí:

Ani u večerního líčení nezapomínejte na obočí. Po použití stínů nebo tužky ho můžete ještě učesat bezbarvou řasenkou Transparent and Care od Astor, která navíc dodá lesk a zpevní ho v učesaném tvaru.

Hospoda v Obecním domě bere dech. Prozkoumejte další "neznámé" části ikonické stavby | Video: TV Architect
reklama
reklama
reklama