reklama

Co víte o botoxu? Je to skutečný elixír mládí?

Jak probíha hlazení vrásek za pomocí botolutoxinu

Foto: JKab

Od lektvarů z doby císaře Rudolfa se lidstvo v touze po zastavení času a udržení alespoň optického mládí dostalo až k plastickým operacím. Od těch už je jen krůček k šetrnějším formám „žehlení" vrásek," kterou jsou aplikace injekcí botulotoxinu.

Co vše tento za normálních okolností nebezpečný jed dokáže? V současnosti patří jeho aplikace mezi nejžádanější procedury v estetické dermatologii. Jde o metodu rychlou, téměř bezbolestnou a relativně bezpečnou, která vyhladí především mimické vrásky. Ty nejsou pouze otázkou věku, protože vznikají, jakmile se smějeme, mračíme, krčíme čelo.

Podvod na nervy

Botulotoxin vyhlazuje vrásky tím, že zamezí nervovým zakončením přenášet mimickým svalům podněty, ty se nenamáhají, nehýbou a alespoň částečně vyhladí. Za půl hodiny je tato akce za vámi, ale účinek uvidíte až během týdne.

Lékař vás upozorní na pravidla, která musíte dodržovat, aby se látka nedostala na jiné místo, než bylo přesně určeno.Vyhlazení vrásek však není věčné, jeho působení trvá přibližně půl roku, poté obnoví postupně nervová zakončení svou činnost a mimika se stane opět funkční. Po uplynutí této doby počítejte s opakováním celé procedury.

Otráví nás to víc než vrásky?


Některé klientky zvažují, zda není nebezpečné si do těla nechat píchat jed. Dávky, které se v tomto případě používají jsou však tak nízké,že je otrava skutečně vyloučena. Ženy si také vybírají, zda chtějí určité partie zcela znehybnit, či částečně mimickou schopnost zachovat, podle toho se určuje množství aplikované látky.

Pokud se rozhodnete použít tento způsob boje proti vráskám, svěřte se vždy do rukou odborníka. Měl by jím být vyškolený lékař, nikoli kosmetička či zdravotní sestra. Svěříte-li se do péče povolaným, bude výsledek jistě pro vaše ego přínosem!

Girstlová: Mnoho rodičů udělalo z dětí manažery čehokoliv. Umět řemeslo je hodnota | Video: Daniela Písařovicová
reklama
reklama
reklama