reklama

Je vám nepříjemné nadměrné pocení? Bojujte s tím!

Nesnášíte, když se potíte? Co teprve, když je to nekontrolovatelné a nadměrné pocení! Víme, jak proti tomu bojovat!

Foto: Isifa/Thinkstock

Hromady tuhých deodorantů a sprejů proti pocení nezabírají? Připadáte si, že už to nemůžete snést? Nadměrným pocením trpí velké množství mužů i žen. Máme proti tomu lék.

Metody, které zabraňují nadměrnému pocení a zápachu jsou často nepříjemné a drahé, ale máme pro vás dobrou zprávu, zabírá to! Netrapte se a bojujte proti nadměrnému pocení - hyperhidróze.

Botulotoxin

Botulotoxin všichni známe jako přípravek, který nám dokonale vyhladí vrásky. Jak ale pomůže s nadměrným pocením? Už od osmi tisíc korun se dostanete do rukou odborníků, kteří vám aplikují látku drobnými vpichy pomocí jehly do podpaží, na dlaně, v podstatě kamkoliv, kde vás sužuje nadměrné pocení. Celý proces trvá kolem půl hodiny a po aplikaci vás čeká několik týdnu bez fyzické námahy. Ti, co tento zákrok podstoupili, potvrzují účinky od 4 do 9 týdnů.

Celá aplikace se provádí s místní anestezií. Buďto vám na místo nanesou gel nebo krém. Pak už jen v klidu čekáte, až se aplikuje dostatek vpichů botulotoxinu. Bohužel ani lékaři nedokážou s jistotou říci, jak dlouho přípravek zabere. Záleží na vás, zda dáte několik tisíc za metodu, která může držet více než dva měsíce, nebo se po třech týdnech opět začnete potit.

Speciální antiperspiranty a přípravky proti pocení

Jedním z takových zázraků je antiperspirant s příměsí stříbra. Pot a zápach způsobují hlavně bakterie, se kterými dokáže stříbro bojovat. Antibakteriální spreje, které vydrží až 48 hodin. Cena takový antiperspirantů se pohybuje od 60 korun. Zcela jistě nemůže pánská část populace s celkově agresivnějším potem očekávat, že efekt bude držet stejně jako u žen s menším problémem pocení. Jde tedy o příjemnou prevenci.

Podobně fungují antiperspiranty, které obsahují minerální soli. Tyto přípravky neutralizují převážně pach v podpaží. Jde opět o jakýsi antibakteriální prostředek.

Na trhu je k dispozici přípravek Driclor. Jeho cena se pohybuje okolo 250 korun za 75 ml. Tento bezbarvý roztok se používá na podpaží, plosky nebo dlaně. Přípravek aplikujeme prvních 7 až 10 dní jednou denně vždy večer. U tohoto produktu je nevýhoda dlouhodobého léčení pro krátkodobé několikadenní účinky. Přípravek je vhodné zkoušet na malé části kůže, protože občas způsobuje alergické reakce.

Když to nejde, pomůže chirurgie

Další a nejúčinnější léčbou je chirurgický zákrok. Během operace je vám odstraněna část kůže s největším počtem potních žláz. Operace probíhá v celkové narkóze. Na operaci se dostanou jen lidé s nadměrným pocením, které nelze jinak vyléčit. Existuje ještě jedna velmi riziková operace, která zabraňuje pocení dlaní a podpaží. Jedná se o přerušení nervů v blízkosti páteře. A je zcela jasné, že taková metoda je jen pro beznadějné případy.

Pomoci může Iontoforéza

Metoda, která pracuje na bázi pronikání malého množství elektrického proudu a působení částic vody na potem zužovaná místa na těle. Snadno se tak vyléčí lokální pocení nohou, rukou nebo podpaží. Přístroj není nijak náročný a může ho mít každý doma. Jeho cena se pohybuje okolo 13 tisíc korun. Pokud jde o účinky, jsou opět velmi individuální. Většinou léčba zabere na 4 - 6 měsíců.

 

 

Hospoda v Obecním domě bere dech. Prozkoumejte další "neznámé" části ikonické stavby | Video: TV Architect
reklama
reklama
reklama