reklama

Angelina Jolie

Angelina Jolie je americká herečka a velvyslankyně dobré vůle Úřadu vysokého komisaře OSN pro uprchlíky.

Životopis slavné herečky

Narodila se do rodiny herce Jona Voighta a už ve svých pěti letech si zahrála po boku svého otce v komedii Looking To Get Out.

V jedenácti letech začala studovat herectví v divadelním institutu Lee Strasberga a už v šestnácti letech nastartovala kariéru profesionální modelky.

Filmografie

První velká role přišla v roce 1995 ve filmu Nebezpečná síť, po kterém následovala řada úspěšných snímků. Zlatou sošku Oscara získala čtyři roky poté za drama Narušení.

Fanoušci si oblíbili i snímky jako Sběratelé kostí, Sedmý hřích, Zloděj životů nebo Wanted.

Osudovým filmem, který z ní udělal sexsymbol Ameriky, byl ale thriller z roku 2001 Lara Croft - Tomb Raider. V roce 2013 se příběh dočkal svého třetího pokračování v hlavní roli opět s Angelinou.

Náš tip: Podívejte se, jak Angeline Jolie zvárnila postavu Lary Croft ve filmu Tomb Raider (2013)

Soukromý život

Angelina Jolie má za sebou dvě nevydařená manželství s herci Jonnym Lee Millerem a Billy Bobem Thorntonem. Nyní je potřetí vdaná, se svým partnerem Bradem Pittem žije již od roku 2005.

K seznámení obou herců došlo při natáčení filmu Mr. & Mrs. Smith, v té době však byla Bradovou partnerkou herečka Jennifer Aniston.

Brad a Angelina si splnili sen o velké rodině, mají spolu šest dětí, z toho tři vlastní - Shiloh, Vivienne a Knoxe a tři adoptované - Maddoxe, Zaharu a Paxe.

Výraznou mediální pozornost získala Angelina Jolie v roce 2013 poté, co si z preventivních důvodů nechala odstranit obě prsa. Učinila tak z důvodu téměř devadesáti procentní pravděpodobnosti onemocnění rakovinou, kterou má danou geneticky po své matce a babičce.

Související články

reklama
reklama
reklama
reklama