reklama

Video: Podívejte, jak se týrají muži!

Nad tímhle videem budete dlouho přemýšlet. Cílem šokujícího reklamního klipu bylo upozornit na to, že násilí, zůstává násilím, ať už v jakékoli podobě. Nebudete stačit zírat, jak lidé reagovali...

Foto: Isifa/Thinkstock

Nad tímhle videem budete dlouho přemýšlet. Cílem šokujícího reklamního klipu bylo upozornit na to, že násilí, zůstává násilím, ať už v jakékoli podobě.

Obě scénky sehráli letos v květnu v jednom londýnském parku ti samí herci pro britskou občanskou iniciativu Mankind, která podporuje mužské oběti domácího násilí. Nebudete stačit zírat...

Nech mě, lidi se koukají!

V první části zachycují skryté kamery partnerskou hádku, při které mladík svou dívku napadne. "Nech mě, lidi se koukají!" Brání se dívka. Marně. Muž ji přirazí na zábradlí a drží její hlavu v dlaních.

Doporučujeme: Intimní rovnoprávnost: Vyholit se? Jen když ty taky!

Ale ne na dlouho. Vzápětí se na něj vrhne statečná žena. A další. A další... Ten dostane - samozřejmě po zásluze - čoud!

"Hej, chlape, co blbneš? Jen si představ, že by tohle někdo dělal tobě!" vychovávají ho spravedlivě rozzlobené ženy. "Tohle si nemusíš nechat líbit, on za to nestojí. Příště na něj zavolej policii," radí dívce. Je vidět, že kampaně proti domácímu násilí odvádějí skvělou práci.

Ale pak se role obrátí...

Scénka začíná úplně stejně, jenže teď je agresorem dívka. A rozhodně přitom navypadá jako něžné pohlaví: Svého "přítele" tahá za vlasy, strká, přirazí k plotu. "Opovaž se odejít! Poslouchej, když s tebou mluvím!" křičí na něj.

Výsledek? Na pomoc mu nepřijde nikdo, nikdo ženu nenapomene. Lidé okolo konflikt pozorují a skvěle se přitom baví...

Bavili jste se také dobře? Na první dojem možná chvilku, ale co potom? Jaké jsou vaše dojmy? O tom můžete diskutovat pod článkem.

Podívejte, jak to všechno proběhlo:

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

8 vražedných slov, která ženy používají. Pozor na ně!

Angelina Jolie: Čarodějka a krásná žena v jednom

10 způsobů, jak využít okurku: Detox, na slimáky, na úklid

Kontra: Neumíme sdílet veřejný prostor. Řidiči často netuší, jak nebezpečná je to hra | Video: Michael Rozsypal, Daniela Drtinová

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama