reklama

Intimní rovnoprávnost: Vyholit se? Jen když ty taky!

Pěkná pakárna, co říkáte? Holení je prostě proti přírodě! To ovšem platí o spoustě dalších činnností, které druh homo sapiens s radostí a bez pochyb provozuje. Vyjít nevyholená je prostě faux pas.

Foto: Isifa/Thinkstock

Oholená část těla vypadá už na první pohled lépe než zarostlá. Heboučkou delfíní kůži pak ocení dotekem při mazlení většina mužů. Ale...

Odchlupování pohltí nejen peníze za kosmetické přípravky, ale také drahocenný čas, který lze věnovat daleko rozumnějším věcem. Nehledě na to, že epilací kůže trpí a strhávání horkým voskem není zážitkem, o němž by si člověk nechal rád zdát na dobrou noc. Tedy pokud není masochista.

Čtěte také: Intimní holení způsobuje bradavice

Po útoku depilátorem se zase na citlivé pleti třísel vytvoří pupínky, které vypadají hůř než samotné chlupy. Šrámy od zákeřného ostří žiletky jsou ohavné. A z hebkých chloupků se tak stávají tučné chlupy, takže nezbývá nic jiného, než se holit doživotně.

Holení je proti přírodě

Pěkná pakárna, co říkáte? Holení je prostě proti přírodě! To ovšem platí o spoustě dalších činnností, které druh homo sapiens s radostí a bez pochyb provozuje. Vyjít nevyholená je prostě faux pas, takový už je úděl ženy jednadvacátého století.

Tento trend prochází napříč všemi generacemi a zasahuje i místa nejcitlivější. Doba to vyžaduje, a tak ženy své chmýří holí, depilují, epilují, odbarvují a vytrhávají pinzetou nehledě na utrpení s tím spojené. Že by je to ale bavilo? Ani nápad! K tomuto druhu hygieny mají podobný přístup jako k čištění zubů - nutnost, nikoli zábava.

Vyholená úplně všude

"Mým vzorem jsou faraoni hladcí od hlavy po paty - teda kromě vlasů a obočí," směje se dvaadvacetiletá studentka Jindra. Vyholená je úplně všude až na úzký, elegantní svislý proužek, který docení jen její partner.

Doporučujeme: Co ženám vadí při sexu? Zeptali jsme se jich!

Paní v nejlepším věku už většinou nedovádějí holení do takových extrémů, nicméně i ony dávají trendu své. "Nohy a podpaží holím vždycky, jinak se ale vyholuji jen do plavek. Dorůstání chloupků na tříslech sice nesnáším, ale zarostlá bych se na koupališti cítila nesvá," podotýká produkční Iveta (35 let).

Nemám chlapa, nemusím si ji holit!

Trendu hladké kůže neunikly ani dámy narozené o něco dříve. "Když chodím plavat, musím se přizpůsobit trendu," krčí rameny podnikatelka Zdena (50). "Je to ale z nouze ctnost, dobrovolně bych to nedělala. Dovolím si v souvislosti s tím parafrázovat slavnou scénu z filmu Mamma mia: Hurá, nemám chlapa, nemusím si holit frndu..."

Holicí strojek? Až po tobě!

A zdravotní sestřička Martina (49) trendům prostě nepodlehla. "Napálit jsem se nechala jen poprvé. To když mne můj muž přesvědčil, že mě na oněch místech vyholí osobně. Samotné holení a následná zkouška byly úžasné, ale den poté? Vypadalo to, že jsem na intimních místech dostala neštovice! A dorůstání chloupků připomínalo středověké mučení: Znáte ten pocit - strašně to svědí, ale podrbat se v autobusu plném lidí prostě nemůžete," vzpomíná.

"Pak s tím samým nápadem přišel manžel podruhé. Já se holím každý den, argumentoval. Uvědomila jsem si, že pokud neprožije, nepochopí. Souhlasila jsem pod jednou podmínkou: Dohola půjdeme oba!" vypráví.

Nic netušící manžel svolil. Společný zážitek ve vaně i v ložnici předčil všechna očekávání. Ráno ovšem přišel muž z koupelny poněkud rozpačitě, byl samý pupínek. A večer, a další večer a o tři dny později? Jen nevrle vrčel. Na intimní hrátky ho přešla chuť... "Od té doby mě zkusil k hladkému milování přesvědčit jen jednou. Stačilo prohlásit, že jedině oba - a mám s intimním vyholováním pokoj," usmívá se Martina spokojeně.

A co vy? Obětujete pohodlí módnímu trendu a vyholujete se úplně všude? Nebo přinášíte jen minimální oběť v podobě hladkých nohou a podpaží jednou týdně? Je holení přežitek, nebo prostě součást hygieny? O tom můžete diskutovat pod článkem a hlasovat v anketě.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Vyjít na veřejnost nevyholená? Nikdy!

Holení a klystýr před porodem nejsou nutné

Stála jsem před babyboxem s miminem a stovkou v kapse

Mýty o ženské depilaci

  • Po holení žiletkou roste více chloupků: Ne! Počet vlasových cibulek, ze kterých rostou chloupky, je neměnný. Chloupky jsou ale po holení o něco silnější, takže můžete mít optický dojem, že jejich víc.
  • Po depilaci chloupky zarůstají: Ne. Chloupky po depilaci nezarůstají, protože žiletka je seřízne na povrchu pokožky, nemají tedy šanci dorůstat. Zarůstávání více hrozí při epilaci.
  • Časté holení škodí pokožce: Není to tak zlé - když používáte kvalitní žiletky a speciální gely nebo pěnu na holení. A po depilaci pokožku ošetříte zklidňujícími krémy s výtažkem aloe vera nebo s panthenolem.
  • Po depilaci můžeme hned jít na sluníčko: To byste neměli. Po odstranění chloupků je pokožka citlivá, protože nemá svůj ochranný film. Namažte se proto opalovacím krémem s vyšším faktorem, abyste zamezili  vzniku pigmentových skvrn. Lepší ale je depilovat si nohy večer, aby se kůže přes noc zregenerovala.
    zdroj: Krasa.cz

Bezdětná: Neplodnost je tabu, těžko hledáte pochopení. Měla jsem deprese i bolesti | Video: Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama