reklama

Proč mají ženy masturbovat? Kvůli přechodu a menstruaci

Záležitost mužů? Nikoliv. Ani ženy by se neměly stydět masturbovat. Pomůže jim to zvládat přechod a další zdravotní problémy.

Foto: ISIFA/Thinkstock

Mnoho z nás už má problém jen slovo masturbace vyslovit, natož ji svému tělu dopřát. Také máte pocit, že jde spíše o mužskou záležitost? Nikoliv! I ženám přináší příjemný pocit, dobrou náladu a hlavně zdraví. Tady je několik důvodů, proč si tuto rozkoš užívat plnými doušky.

Katedra Sexuálního chování a masturbaci se vám do těla začnou vyplavovat hormony, hlavně oxytocin a dopamin. První z nich je blahodárným lékem na deprese a uvolnění. Dopamin dodává energii tělu i mozku. Jednoduchý a velmi příjemný způsob, jak získat kondici celého těla. 

Prevence rakoviny

Onanie působí jako prevence proti rakovině prostaty u mužů, kteří tak vyplaví z těla škodlivé toxiny. Ale podobné účinky má i na ženské tělo. 

Lékařka Lauren Streicher, docentka gynekologie a porodnictví, uvedla v rozhovoru s Huffington Post, že jde o vhodnou prevenci rakoviny děložního čípku hlavně u dívek do 30 let.

Menstruační bolesti

Trápí vás silné předmenstruační bolesti? Masturbace vám od nich opravdu dokáže pomoci. Nejen, že se tělo více uvolní a snáz zabojuje s bolestí, ale může vám přivolat menstruaci rychleji a zkrátit tak vaše utrpení o několik hodin. Jak uvádí web mujkalisek.cz, tento fakt není potvrzen žádným výzkumem, ale ženy, které vyzkoušely, jistě budou souhlasit.

Posilujeme srdce

Během několika chvil se vám prokrví každý kout vašeho těla. Příznivě tak posílíte srdce, zregulujete krevní tlak a zlepšíte průchodnost cév.

Snadnější přechod

Proč by si ženy po padesátce nemohly dopřávat takovou rozkoš, obzvlášť když je to vlastně pro jejich dobro. Jak už bylo uvedeno, orgasmus je přímo pomocníkem při vyplavování zdravých hormonů do těla. Oceníte to obzvlášť v přechodu, kdy je třeba jejich hladinu znatelně upravovat. Proto neváhejte a "udělejte něco pro své zdraví".

Větší sebevědomí

Studie doktorky Streicher dál potvrzují, že ženy, které častěji masturbují, mají lepší vztah ke svému tělu. Nejen že ví, co se jim při milování líbí a dokáží partnera nasměrovat, ale hlavně stoupne jejich sebevědomí. Připadají si přitažlivější a krásnější.

Náš tip: Potřebujete zvednout sebevědomí? Svléknout a vyfotit!

Díky masturbaci se také učí mít své tělo pod kontrolou a poznávají své hranice. Lauren Streicher potvrzuje, že ženy, které neberou sex za příjemný, protože jsou při něm stresované, mají delší partnerskou pauzu nebo je dokonce bolí, by se měly naučit poslouchat své tělo a uvědomit si, že masturbování je přirozené a učí nás se rozmazlovat a uctívat.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Výhody a nevýhody ranního sexu

Kdy a proč pít teplou vodu: 6 důvodů

Přibrala 57 kg za 6 měsíců. Může za to voda
Bázlerová: Říkali mi, že jsem se zbláznila. Na vyhoření ve 21 letech nemáte právo | Video: Světlana Witowská

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama