reklama

Kdy a proč pít teplou vodu: 6 tipů pro vás

Proč denně pít teplou vodu a kdy je to nejlepší? 6 tipů pro vás.

Foto: ISIFA/Thinkstock

Většina z nás si ráno dopřeje šálek kávy nebo čaje a na další pitný režim si vzpomeneme obvykle až odpoledne. Nejčastěji pák sáhneme po dobře vychlazené vodě. Podle odborníků je to však zcela špatně. Tady je šest důvodů, proč (nejen) ráno odložit kofein a vrhnout se na sklenici teplé vody.

"Lékaři doporučují pít teplou vodu ráno a v dopoledních hodinách, protože prokazatelně snižuje aktivitu volných radikálů, které atakují naše tělo," vysvětluje pro Medical Daily Stella Metsovas, odborná poradkyně v oblasti zdravé výživy. Dále doporučuje, abychom už 20 minut před jídlem a během něho nepili vůbec žádné tekutiny.

Rychlejší trávení

Představte si, že si dáte teplé jídlo, které během cesty do žaludku začne chladnout. Tuk, který je obsažený v potravě vám tak během putování trávicím traktem snadno ulpí na stěnách žaludku či ve střevech. Představte si, že byste jej ještě zapíjeli nápojem s ledem. Dokonale by se vám utvořil špunt, který by způsobil nemalé problémy.

Náš tip: Pijte vodu nalačno! Vyléčí až 1000 různých nemocí

Trávení můžete podpořit tím, že 15 minut po jídle vypijete sklenku teplé a průzračné tekutiny, která tukům nedovolí, aby se usadily. Navíc pomáhá při vstřebávání všech potřebných minerálů a vitaminů, které umí organismus využít pro své potřeby.

Boj se zácpou

Špatný způsob stravování, málo pohybu, drastické diety, stres, nedostatečný pitný režim. Kvůli těmto důvodům se ze střev stanou lenoši, kteří nebudou chtít spolupracovat a vás čeká nepříjemné trápení. Nadýmání, hemeroidy, zácpa, křeče v břiše.

Sklenice teplé vody ráno na lačný žaludek pomůže zlepšit funkci střev a naučí je správně pracovat. Už za týden budete chodit na toaletu pravidelně a nebudete se cítit jako nafouklý balón.

Lék na bolest

Přírodní a domácí lék na bolest? Opět je to teplá čirá tekutina. Pravidelné popíjení zmírňuje migrénu či bolesti břicha při menstruaci. Teplo má uklidňující účinky. Pomáhá prokrvovat, a tím uvolňuje celé břišní svalstvo a křeče v orgánech.

Nejlepší dieta

Sklenice hned po probuzení vám pomůže nastartovat metabolismus, a tím podpoří celý proces hubnutí. A jak je to možné? Jednoduše, zvýší se teplota organismu a umožní tak spalovat více kalorií. Čímž se zároveň postará o pročištění střev, ledvin a celých močových cest.

"Nejlepší je přidat ještě šťávu z čerstvého citronu, která prolomí tukové tkáně, sníží aktivitu volných radikálů a zbaví vás pocitu hladu," dodává Stella Metsovas.

Zlepšuje krevní oběh

Teplá voda vyplavuje toxiny z oběhového systému, čímž zlepší prokrvení celého těla. Už za několik dnů uvidíte, že se budete cítit uvolněněji a získáte více energie, kterou potřebujete každý den při práci, péči o domácnost a děti nebo při cvičení.

Zastavuje předčasné stárnutí

Předčasné stárnutí, nejhorší noční můra všech žen! Přítomnost škodlivin v těle může vést k rychlejšímu stárnutí pokožky. Teplou vodou celý organismus pročistíte a zvýšíte kožním buňkám jejich elasticitu. Nejen, že se budete cítit lépe, ale určitě poznáte, že i skvěle vypadáte.

Doporučujeme: 8 zlozvyků, kvůli kterým předčasně stárneme

Mnoho žen se potýká s hormonálními změnami, které se projevují nejen náladovostí, ale často i zhoršením pleti. Naordinujte si jednu sklenici denně a uvidíte, že se vám pokožka znatelně vylepší.

"Chcete-li tento "zázrak" vyzkoušet, nejprve se poraďte se svým ošetřujícím lékařem a zjistěte, zda by teplá tekutina nemohla mít nějaký vliv na účinky léků, které berete," dodává na závěr paní Metsovas.

Zkoušeli jste ráno pít teplou vodu? A poznali jste změnu k lepšímu? Napište nám v diskuzi pod článkem.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Výhody a nevýhody ranního sexu

Přibrala 57 kg za 6 měsíců. Může za to voda!

15 důvodů, proč je lepší bydlet na vesnici. Souhlasíte?
Skrytý poklad naproti Národnímu divadlu. Interiér Akademie věd je impozantní | Video: TV Architect

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama