reklama

Přibrala 57 kg za 6 měsíců. Může za to voda!

Laura Pell zažívá pocit zoufalství. Přibrala 50 kg za 6 měsíců. Může za to hlavně voda...

Foto: Profimedia.cz

Laura Pell se ve svých 34 letech musela vzdát své milované práce svatební vizážistky, protože kvůli své nadváze nedokáže stát na nohou déle než několik minut. V loni v létě vážila 57 kg, za pouhých šest měsíců se ručička váhy zhoupla na neuvěřitelných 110 kg. Lékaři se snaží přijít na to, co se s ní děje... Marně!

Laura je mladá a krásná dívka, která se téměř ze dne na den nafoukla do obřích rozměrů. Její tělo připomíná lidskou vodní postel. Je zoufalá a místo randění běhá po doktorech.

Velikost 40? Minulost!

Loni v létě chodila ještě třikrát týdně do posilovny a dbala na to, co si uvaří. Zdravý jídelníček je její součástí dodnes, proto o nezřízeném přejídání nemůže být řeč.

Doporučujeme: Česká muslimka: Konvertovala, aby zachránila manželství

A kdy vše začalo? Netuší! Prostě jen tak přibrala neuvěřitelných 6 kg za 24 hodin. Tím se spustil šílený kolotoč. Organismus odmítal vylučovat tekutiny a usazoval vodu všude, kde bylo místo. Nakonec skončila Laura v péči lékařů, kteří si s ní však dodnes nevědí rady.

Bojí se, že skončí na invalidním vozíku

Od prvního nárůstu váhy se její hmotnost navyšovala asi o 10 kg za každý měsíc a nedalo se to zastavit. Neuvěřitelná změna, která se nedá psychicky vydržet. Laura utratila všechny své úspory za nový šatník, protože se její konfekční velikost zvětšila na číslo 52.

Připadá si jako kus skály, nevydrží dlouho na nohách, a když vstává, má pocit, že jí je minimálně 90 let. Sama přiznává, že jí podporuje hlavně přítel, který s ní všechno to trápení trpělivě snáší. "Společně vtipkujeme, že jsem Violet z filmu o Willy Wonkovi, která se promění v obří borůvku a následně je poslána do odšťavňovače," říká Laura v rozhovoru pro server mirror.co.uk

Každý den se však obává, že jestli to tak půjde dál, skončí na invalidním vozíku. Kdyby se o ni nestaral přítel Mark a její maminka, sama by se ani nedokázala osprchovat nebo uvařit jídlo.

V čem je problém?

Doktoři nad ní už téměř zlomili hůl. Neustále opakují, že je složitý případ. Lauřina tepová frekvence je při běžném pohybu na hodnotě 180 tepů za minutu (zdravý člověk má okolo 80-100). Cvičení je v takové situaci opravdu nemožné.

Mladá vizážistka má od dětství problém s krví, ale pomocí injekcí se vše daří zvládat, navíc se lékaři shodují, že to není důvod její náhlé obezity. Loni v létě jí však našli nezhoubný nádor na štítné žláze, ale i tato diagnóza není příčinou potíží se zadržováním vody.

Ztráta sebedůvěry

Absolutně ztratila všechnu sebedůvěru. Sama vzpomíná na trapnou situaci, kdy se musela podrobit vyšetření celého těla pomocí magnetické rezonance. Tunel byl pro ni malý a ona se do něj nevešla. Bylo třeba zařídit alternativní vyšetření CT. "Vím, že lidé, kteří mě vidí na ulici, si myslí, že se zkrátka jen přejídám, ale opak je pravdou. Ve skutečnosti jím méně, než jsem jedla před tím vším. Když se zahlédnu v zrcadle nebo odrazu okna, nepoznávám se," dodává zoufale Laura.

Náš tip: Vesnice mi ničí manžela. Chci se přestěhovat!

Nestýká se ani se svými přáteli, protože nemá sílu vstát z postele a někde se ukazovat. Oni jí však vyjadřují svoji podporu a na Facebooku založili skupinu "Laura potřebuje naši pomoc".

Své pocity vám nejlépe vyjádří ona sama v následujícím videu...

V několika minutách je vidět, jak je z celé situace nešťastná. "Jsem v naprosté agónii. Posledních šest měsíců bylo peklo a kvalita mého života? Žádná," říká na videu. Přátelé jsou v šoku, když ji vidí po delší době, nedokážou pochopit, co se s ní děje. Dále popisuje celou strastiplnou cestu po nemocnicích, kde jí nedokázali pomoci. Svoji poslední naději vidí v návštěvě soukromé kliniky v Manchesteru, kde ji čeká endokrinologické a neurologické vyšetření. Doufejme, že jí tam pomohou.

Co byste Lauře vzkázali? Máte nějaké podobné zkušenosti se zadržováním vody v těle? Napište nám v diskuzi pod článkem.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Jana Doležalová: Vlasy mi padaly hlavně ze stresu

Také vám pračka "žere" ponožky? Víme, kde je najdete!

Nejlepší povolání roku 2015: Je tam i to vaše?











Kontra: Neumíme sdílet veřejný prostor. Řidiči často netuší, jak nebezpečná je to hra | Video: Michael Rozsypal, Daniela Drtinová

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama