reklama

Kámasútra

Kámasútra je legendárním indickým eposem, který láká celé generace milenců. Kámasútra, kniha o milostném umění, je známá především jako inspirace pro smyslné potěšení a partnerský život. Nenechte se však mýlit, rozhodně nejde o žádnou červenou knihovnu nebo pornografický materiál. A to i přesto, že obrázky z Kámasútry popisují bez zábran lidské tělo i pohlavní akt.
Kámasútra je ve své ryzí podobě uměleckým skvostem, který nic ze svého lesku neztratil za neuvěřitelných 1500 let. Ačkoliv obrázky z Kámasútry neodpovídají dnešní kultuře a mohou tak působit spíše orientálně než inspirativně, původní myšlenky knihy jsou stále aktuální.
Také polohy z Kámasútry se s oblibou praktikují i v současnosti. Zdaleka nejde o žádné krkolomné pozice vhodné snad jen pro akrobaty. Například poloha lžička je jemnou, nenáročnou pozicí plnou lásky. Také oblíbený doggy styl není na techniku nijak složitý, navíc je přirozeným způsobem, jak dát prostor živočišnosti a pudové přitažlivosti.
Kámasútra však není jen o milování a tělesné rozkoši, ale také o lásce, vztazích a společenském životě.

Co hledat v Kámasútře?

Přestože se dnes setkáváme především s obrázky z Kámasútry a nejčastěji se přepisují polohy Kámasútry, originální dílo má mnohem širší obsah.
Kámasútra v původním pojetí neodhaluje pouze tajemství lidské sexuality. Popisuje umění milovat, ale také mezilidské vztahy a indickou kulturu. Zdůrazňuje význam opravdové lásky, souznění a sdílení intimity partnerů. Definuje poslání muže a ženy.
Mj. rozděluje ženy na konkrétní typy a k nim přiřazuje vhodné muže jako partnery.
Zahrnuje také kapitoly o společenském životě nebo o hladkém chodu domácnosti. Věnuje se i péči o tělo a hygieně.
Najdeme v ní kapitolu o kuběnách (prostitutkách), také pannách a o tom, jak se jim dvořit. Nechybí ani stať o manželkách a manželských vztazích nebo návody, jak si udržet vztah, jak svést ženu, jak uspokojit partnera apod. Mezi praktickými radami lze najít například recepty na afrodiziakální nápoje. Kámasútra přináší také praktické řešení při takových sexuálních obtížích jako je malý penis, předčasná ejakulace, impotence, frigidita aj.
Kvalita milostného života je dle Kámasútry dána střídáním poloh. Více než osmdesát poloh z Kámasútry je dodnes návodem a inspirací pro mnoho milenců. Kámasútra však v intimní rovině nepopisuje pouze samotný pohlavní akt, ale týká se i milostné předehry, pojednává také o polibcích nebo vzdychání.

Poučení o lásce

Slavná Kámasútra je starověkým indickým textem. Představuje rozsáhlý úvod do milostného života. Jejím autorem má být mnich a filosof védské tradice Mallanága Vátsjájana, který žil kolem 4 - 6. století n. l.
V překladu by se Kámasútra dala přeložit jako učebnice lásky nebo poučení o rozkoši (,,kama" je jménem indického boha touhy a ,,sútra" se překládá jako ,,učebnice, poučení, moudrost"). Poeticky se Kámasútra označuje také jako písně lásky nebo milostné melodie.
Kniha čerpala z nedochovaných milostných příruček označovaných jako kámašástry.
Původní znění Kámasútry překvapí svým strohým a odměřeným stylem. Text je zpracovaný citlivě a nenásilně, je doplněný poezií a slavnými obrázky. Detailně popisuje nejenom návody na lepší milostné prožitky, ale také způsoby, jak dosáhnout celkové harmonie v partnerském vztahu, jak řešit případné konflikty apod.
Dodnes se Kámasútra užívá jako zdroj pro poznání sexuálního potěšení, během své dlouhé historie byla opakovanou inspirací pro celou řadu erotické literatury.
Novodobé knihy se bohužel často omezují jen na sexuální život a polohy z Kámasútry. Ochuzují tak čtenáře o mnoho původních myšlenek knihy. Ať již se rozhodnete Kámasútru využít jako zdroj inspirace pro milostné hrátky nebo budete hledat její hlubší význam, rozhodně stojí za to.

Kámasútra jako zdroj potěšení

- Kámasútra je inspirací pro milostný život
- odhaluje nové slasti a pocity
- otevírá prostor k lepším prožitkům
- popisuje dosud nepoznané milostné polohy
- obohacuje předehru
- dává návod na vytvoření vzrušující atmosféry
- pomáhá odhodit stud a překonat zábrany
- umožňuje hlubší poznání vlastního těla i těla partnera
- zvyšuje sebevědomí, přináší pocity spokojenosti a atraktivity
- zlepšuje sexuální výdrž a zvyšuje výkon
- polohy Kámasútry formují tělo a posilují svaly

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Související články

reklama
reklama
reklama
reklama