reklama
 

Ideální muž neexistuje, ale můžete ho stvořit. Víme jak

Nemarněte čas čekáním na muže perfektního v každém ohledu. Takoví muži se (většinou) nehledají, musíte si ho vytvořit. Celou jeho podstatu samozřejmě nezměníte, a ani byste se o to neměla pokoušet, pokud mu nechcete brát veškerou svobodu, ale spoustu otravných vlastností a detailů, kterými nás muži bez ustání štvou, ovlivnit můžete.

Nemarněte čas čekáním na muže perfektního v každém ohledu. Takoví muži se (většinou) nehledají, musíte si ho vytvořit. Celou jeho podstatu samozřejmě nezměníte, a ani byste se o to neměla pokoušet, pokud mu nechcete brát veškerou svobodu, ale spoustu otravných vlastností a detailů, kterými nás muži bez ustání štvou, ovlivnit můžete.

Každá vaše akce a reakce, každé vaše gesto a každé slovo vede muže nějakým směrem. Pokaždé se k vám o kousek přiblíží, nebo se od vás kousek vzdálí. Rozhoduje o tom způsob, jakým se k němu chováte. 

Může dokonce změnit i to, jak vidí sám sebe. Pokud si například o sobě myslí, že je stydlivý a neustále od ostatních uslyší, že působí sebejistě, svůj pohled na sebe změní. Takže pokud vám na vašem muži něco vadí, nepomýšlejte hned na rozchod, ale začněte ho chytře koučovat.

Čtěte také: Fenomén Brad Pitt: Nejkrásnější muž světa dnes a před 20 lety

Koučování samozřejmě není otázkou jednoho okamžiku, je to dlouhodobý proces, ve kterém si lidé kousek po kousku uvědomují určité situace a postupně mění svůj pohled na ně. Koučování často funguje tiše, úplně nenápadně. Což je samozřejmě logické, kdyby jakýkoli muž věděl, že si s ním takhle tajně hrajete, samozřejmě se rozčílí, přestože mu tím nijak neubližujete.

Základem úspěšného koučování je komunikace, protože vztah je vždycky tak dobrý, jak dobrá je komunikace mezi oběma partnery. Takže jak na to?

1) Klidně naslouchejte

Ze všeho nejdřív se uklidněte a přestaňte si dělat starosti, jestli dokážete říct muži něco zajímavého. Zní to jednoduše, ale často i po několika letech vztahu chceme před partnerem vypadat dobře, ukázat, jak jsme duchaplné a okouzlující. Místo toho ho ale nechte mluvit, prostě naslouchejte a sledujte, kam se bude ubírat konverzace. Pokládejte otázky a reagujte, ale jen v momentě, kdy on svoji větu dokončí. Zkuste najít vhodné načasování pro svoji reakci a pozorujte, kdy ho začínáte svými slovy trumfovat. 

2) Projevujte zájem

Získejte cit pro to, kým je, co se ho dotýká nebo která témata ho zajímají. Abyste někoho poznala, nemusíte ho za každou cenu zavalit otázkami. Někdy je lepší být zticha. Sledujte ho, jako kdybyste ho viděla poprvé. Všímejte si, o čem mluví, když jeho tvář září, nebo když se mračí, když se tváří kysele... Svou pozorností ho jednak podpoříte, za což bude vděčný, a v druhé řadě se o něm zase něco dozvíte - a podle toho s ním příště budete jednat.

3) Buďte upřímná

Buďte taková, jaká jste. Nic si nepřidávejte, ale ani neubírejte. Ženy se často podceňují, bagatelizují své úspěchy, snaží se být nenápadné, často kvůli tomu, aby muže nevyplašily. Muž se sice nevyplaší, ale zato pozná, že něco není v pořádku, že se možná trochu přetvařujete nebo děláte někým jiným a nebude vědět proč. Raději nechte sama sebe zářit, protože vaše přirozenost je většinou to, do čeho se muži zamilují. Je ale pravda, že byste neměla zářit víc než on, abyste jeho osobnost nezastínila. Buďte tedy svá, ale zapomeňte na ješitnost a vytahování.

4) Projevte uznání

Uznání se na rozdíl od komplimentu týká nějakého jednání. Projevit uznání znamená, že pozitivně a mile řeknete to, co vás na něm upoutá, proč je mimořádný. Neříkejte nic, co si nemyslíte. Upřímně vyjádřete uznání toho, co říká nebo dělá. Muži milují uznání a ženy, které jej do konverzace zařadí, snadno vytvoří harmonii a mohou dosáhnout splnění svých snů a cílů.

5) Nemějte poslední slovo

Na konci rozhovoru nebo schůzky neberte muži poslední slovo. Můžete říci, jak to bylo hezké a jak jste se pobavila. A pak ho nechte, ať konverzaci ukončí. Bude se cítit dobře a bude si přát její pokračování.

Zdroj: Regina Swoboda: Jak na muže

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Rozešel jsem se s přítelkyní. Na každého se smála

Mám tě rád. Proč to muži nechtějí říkat?

Jak Češi přestali tloustnout?

--------------------------------------------------------------------------------

Jak na vážné seznámení?

Kim Kardashian a holý pupík Emily Ratajkowski. Začíná oscarová afterparty | Video: Reuters
reklama
reklama
reklama