reklama

Manželka mě nechce u porodu: Prý se mi zhnusí

Moc bych chtěl být u toho, až za dva měsíce přijde na svět naše první dítě, holčička, jenže manželka mě k porodu nechce pustit. Prý by se přede mnou styděla a zkazilo by to náš vztah. Má smysl ji přesvědčovat?

Foto: Isifa

Moc bych chtěl být u toho, až za dva měsíce přijde na svět naše první dítě, holčička, jenže manželka mě k porodu nechce pustit. Prý by se přede mnou styděla a zkazilo by to náš vztah. Má smysl ji přesvědčovat?

Petra je už v sedmém měsíci a mně se za celou tu dobu nepodařilo ji přesvědčit, aby mi dovolila jít na porodní sál s ní. Pořád dokola mi tvrdí, že nechce, abych ji viděl v bolestech a ve spoustě krve a podobně. Říká, že chce pro mě být i nadále krásná a bojí se, že by tenhle zážitek mohl všechnu fyzickou přitažlivost mezi námi zničit.

Nedokážu si představit, že by se mi moje krásná manželka, nejhezčí holka z našeho ročníku na vysoké, mohla někdy přestat líbit. Jsem přesvědčený, že nás naopak tenhle zážitek ještě víc spojí. První dítě přece nepřichází na svět každý den.

Jenže ona si nedá říct a pořád dokola opakuje, ať si přečtu pár internetových diskusí, nebo se zeptám svých kamarádek-maminek, že mi spousta z nich její prognózy potvrdí.

Přestaneme spolu spát?

Celou dobu jsem nad touhle radou mával rukou, ale jak se porod blíží, začal jsem o to víc přemýšlet a vážně se na ten internet podíval. Připadal jsem si jako blázen, když jsem pročítal ty maminkovské diskuse plné zpráv o tom, jak a kdy komu rostou zoubky, která nabrala v těhotenství víc kilogramů a jak je pak shazovala a tak dál...

Poslouchejte rádio Frekvence 1 online ZDE! >>

Ale pak jsem se propracoval až k porodu samotnému. A tam mě čekal šok. Ty dámy vážně tvrdily to samé, co Petra. Prý byl manžel u porodu a od té doby nemá chuť se jich dotýkat, spí spolu jednou za tři měsíce i přesto, že před těhotenstvím i během něj to bylo několikrát týdně! 

Zážitek z porodu prý naprosto změnil jejich sexualitu a jejich role vášnivých milenců se změnily na pouhé role matek a otců.

Pochopil jsem maminky

Samozřejmě jsem našel i názory, že porod i za přítomnosti tatínka proběhl hladce, a že se po něm vůbec nic nezměnilo, nebo naopak změnilo k lepšímu. Jenomže počet těch, které si stěžovaly, byl velký. Nebezpečně velký.

Čtěte také: Báječný sex v těhotenství: Realita nebo fikce?

Trochu jsem pochopil, že má Petra obavy, přestože svůj názor jsem nezměnil. Pořád chci ten zázrak vidět na vlastní oči, kromě toho jí chci pomáhat aspoň tím, že ji budu držet za ruku, jenom teď přemýšlím, jestli je vlastní přání důležitější než přání těhotné manželky.

Přemýšlím, jestli není pošetilé po ní žádat něco, co ji jen stresuje a kvůli čemu se strachuje o náš vztah.

Co myslíte?

Měl by být muž u porodu, nebo je to vážně lepší bez něj? Jak proběhl ten váš porod a jaké měl následky? Ptám se teď každého, chci znát co nejvíce názorů.

Díky!

Podobné příběhy i jejich možná řešení jsou dnes námětem pořadu Dámský klub na rádiu Frekvence 1

 

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Práci nehledá, živím ho já. Jak to změnit?

3 nejčastější chyby v sexu, kterých se ženy dopouštějí

Reportáž přímo z porodního sálu: Jak se rodí dvojčata

Zahrada Na Valech na Pražském hradě: Návštěvníci tu najdou pyramidu i etruské motivy | Video: TV Architect

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama