reklama

6 zajímavostí, které jste o ženském orgasmu nevěděli

Věnujte jim pozornost - možná, že jejich odhalení cestu k orgasmu zjednoduší a zkrátí.

Foto: Isifa/Thinkstock

Dosáhnout ho není úplně snadné, ale o tom už jste asi slyšela, případně to na vlastní kůži zažila. Je ale pár věcí, které o ženském orgasmu možná ještě netušíte.

Věnujte následujícím řádkům pozornost, protože je možné, že právě odhalení několika faktů a zajímavostí o ženském těle a přístupu k sexu vaši cestu k orgasmu zjednoduší a zkrátí.

1) 20 minut

Průměrná doba, kterou žena potřebuje k dosažení orgasmu, je deset až dvacet minut. Nabízí se otázka, zda to tedy celé není jen tím, že jste na sebe vyvíjela moc velký tlak a zbytečně brzy to vzdala? Zkuste příště víc trpělivosti...

2) 62 procent

Ani ženy, které vědí, jak to udělat, aby orgasmu dosáhly, ho však nezažívají při každém milování. Ženy, které mají stálého partnera, mají podle britského serveru Marie Claire vyvrcholení "jen" v 62 procentech případů, tedy plus mínus při každém druhém sexu. Zda je to hodně nebo málo, už posuďte sama.

3) Orgasmus lesbiček

Ženy s homosexuální orientací prý zažívají orgasmus o 13 procent časteji než heterosexuální ženy. Že by to bylo tím, že jsou  ženy v posteli šikovnější a obratnější než muži?

Čtěte také: Muži také předstírají orgasmus. Prý aby neurazili

4) Poprvé skoro nikdy

Jen minimum žen (konkrétně 11 procent) dokáže mít orgasmus, když se poprvé miluje s novým partnerem. Většina si nejprve potřebuje zvyknout a trochu se sehrát. I v tomto ohledu je tedy třeba mít trpělivost.

5) Za šest měsíců

Celých 67 procent žen začíná mít pravidelný orgasmus až zhruba po šesti měsících trvání vztahu. Dlouhodobá partnerství tedy rozhodně mají něco do sebe.

6) Herecká etuda

Úplně stejný počet žen pak přiznává, že v životě minimálně jednou orgasmus předstíraly. Nejčastějším důvodem (78 procent) je, že nechtějí, aby se partner cítil špatně a nemrzelo ho, že je nedokáže uspokojit.

61 procent žen říká, že je k tomu vede vidina rychlého ukončení sexuálních hrátek, čímž vyvracejí mýty, že ženy vyžadují co nejdelší sex. Každá čtvrtá žena pak říká, že to radši ukončí hereckou etudou, protože je jim jasné, že právě tenhle muž je neuspokojí nikdy.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Chcete vyšší plat? Musíte mít pravidelný sex

Podle čeho poznáte, že jste dobrá v posteli?

Jak zaujmout muže? Víme, co nosit a nenosit

"Ti lidé nechápou, o co jde." Filozof Kroupa varuje před ukrajinskou kapitulací | Video: Tým Spotlight
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama