reklama

Jak zaujmout muže? Víme, co nosit a nenosit

Myslíte, že na ně zabírá jen výstřih a rudé rty? Omyl!

Foto: Isifa/Thinkstock

Myslíte, že na ně zabírá jen výstřih a rudé rty? Omyl! Naštěstí existuje ještě několik sofistikovanějších triků, jak upoutat mužskou pozornost.

Ve skutečnosti je to s těmi rudými rty nesmysl. Červená rtěnka vám sice dodá sebevědomí a kamarádka vás pochválí, jak vám to sluší, ale na většinu mužů takhle výrazné líčení moc velký dojem neudělá.

Co tedy zkusit místo rudé rtěnky?

1) Červené šaty

Studie citovaná magazínem Allure prokázala že je o 56 procent pravděpodobnější, že muž osloví ženu oblečenou do červené barvy, než tu, jejíž šaty jsou bílé. Červená mužům prý evokuje barvu tváří, kterou míváme, když se stydíme, když se s někým seznamujeme, nebo když si nás někdo namlouvá.

2) Bezbarvé rty

Dokonce i mužský názor na rtěnky už zkoumala nejedna studie. Většinou z nich vychází, že mužům se na ženách líbí naprosto přirozené barvy rtů, případně jemně růžové odstíny. Ženy s hodně světlou pletí by proto měly nosit jen tu nejjemnější růžovou, ke středně hnědé pleti se hodí růžová s hnědým podtónem a nejtmavší typy by měly sáhnout po barvách s tóny červeného vína.

3) Úsměv

Mnohem lépe než všechny rtěnky však zabírá úsměv. Žena, která se usmívá, je pro muže prý mnohem přitažlivější (dokázáno výzkum University of British Columbia). Máte-li navíc hezké, rovné a bílé zuby, máte už téměř vyhráno.

4) Lesklé vlasy

Asi už jste si sama všimla, že nový střih vlasů průměrný muž neocení, ale rozhodně si všimne, pokud máte zdravé, a tím pádem lesklé vlasy. Asi vám přímo tohle nepoví, protože sám nebude vědět, co se mu to na vás vlastně tak líbí, ale přesto se investice do hydratační masky či balzámu vyplatí. Lesk vlasům dodá i fénování studeným vzduchem. Existuje navíc už i několik sprejů, které lesk dodávají, rozhodně se ale vyhněte těm se třpytkami.

5) Správná vůně

"Zeptali jsme se parfemářů, která vůně jim připadá nejvíc sexy a shodli se na tom, že je to aroma čerstvých květin, vanilky, ambry a pak také pudrové nóty," popisuje Grace Clarke z Allure. Teď už tedy víte, jakou vůni vybírat, pokud chcete někoho přivábit. Mimochodem, čichová paměť je vůbec nejspolehlivější, tak si představte, že kdykoli pak ucítí váš parfém, vzpomene si na vás.

6) Lesk kůže

Pleť na čele by se sice lesknout neměla, ale všude jinde je to naopak žádoucí. Veškerou kůži, která vykukuje z oblečení proto pečlivě namažte tělovým mlékem a rozhodně nešetřete. Vypadá totiž pak tak hezky vláčně a mladistvě, získá hezčí odstín a díky jemnému lesku budete zároveň vypadat štíhlejší.

7) Hlava nastranu

Zní to šíleně, ale když se podíváte na fotky celebrit z červeného koberce, asi vám dojde, že na tom něco je. Totiž když nakloníte hlavu mírně nastranu, budete jednoduše vypadat líp. Prý tím svému okolí naznačujete, že jste otevření komunikaci a seznamování.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Led místo kosmetiky: Jak díky němu zkrásnět?

Co s vámi udělá každodenní šálek kávy?

10 důvodů, proč používat opalovací krém. A začít hned

Dara Rolins: Nehoda mě semlela. Z bulváru mi bývalo do breku, teď mě potřebuje | Video: Martin Veselovský
reklama
reklama
reklama