reklama

13 nejčastějších příčin, proč ženy nedosáhnou orgasmu

Ženský orgasmus nepatří mezi samozřejmou věc. Právě naopak. Dokonce až osm procent žen jej nedosáhne nikdy. Příčin, které brání prožití sexu do až do vyvrcholení je mnoho. Pojďme se na ně podívat.

Foto: Thinkstock

Štěkající pes, rozsvícená lampička, antikoncepce. Rušivých elementů je skutečně hodně. Nikde však není psáno, že byste bez orgasmu měla být celý život. Navíc, když přijdete na to, proč se vám nedaří dosáhnout vrcholu, můžete problém začít řešit. Sama budete překvapená, jak málo někdy stačí...

Antikoncepce

Podle sexuologů z Univerzity v Indianě ženy užívající hormonální antikoncepci méně souloží a hůře dosahují orgasmu. Výsledky jasně potvrdily, že antikoncepce zhoršuje lubrikaci vagíny, což může vést k bolestivému styku a horší citlivosti sliznice.

Stres a psychika

Ano, dlouhodobé vystavování se stresovým situacím má za následek zhoršení kvality sexuálního života. Pokud si nenajdete čas na relaxování a odpočinek, unavené tělo k výkonům zcela jistě nevyburcujete. A když při milování myslíte na to, co vás čeká druhý den v práci, výsledek se nedostaví...

Fyzické problémy

Dokonce i fyzické problémy jsou často příčinou absence orgasmu. Jde o taková onemocnění, která snižují prokrvení erotogenních zón, snižují množství ženských hormonů, způsobují svalové křeče a velké bolesti.

Patří k nim například žloutenka, cukrovka, poruchy štítné žlázy, poruchy s příjmem potravy, kouření, oslabené svaly pánevního dna, alkoholismus, nemoci ledvin, epilepsie či rakovina děložního čípku.

Pokud užíváte dlouhodobě léky, zeptejte se svého ošetřujícího doktora, zda nemohou mít vliv na váš sexuální život. Ano, poněkud choulostivá otázka, ale divily byste se, jaké vedlejší účinky můžou mít na váš sexuální život zásadní vliv.

Příliš častý trénink

V případě, že si rády hrajete samy a používáte poněkud 'vyvinutější' erotické pomůcky, nemůžete čekat, že s průměrným penisem partnera budete stejně spokojená. Čím častěji sama dosáhnete orgasmu, tím složitější bude stejného výsledku dosáhnout pro muže, protože jste příliš 'trénovaná'.

Stud

Celá řada žen se za své tělo stydí a často na sobě najdou něco, s čím nejsou spokojené. Proto vám může vadit, že kolem sebe máte zrcadla nebo i vás dostane do rozpaků partner, který trvá na tom, že bude rozsvíceno.

Zkuste najít kompromis - například tlumené světlo svíček. Stejně vám pomůže rafinované spodní prádlo, které si po celou dobu milování můžete nechat na sobě. Ale úplně nejlepší je, naučit se mít ráda.

Hrubá síla zvítězí

Muži si myslí, že čím vášnivější a tvrdší sex vám dopřejí, tím více vzrušení zažijete. Někdy si tím kompenzují i malou 'výbavu'. Přitom býváme mnohem citlivější. Zkuste partnery požádat o trochu něžnějšího milování. Třeba společně objevíte správnou techniku k dosažení vrcholu.

Cíl je jasný

Když se zeptáte mužů, zda ví, jak přivést ženu k orgasmu, odpoví, že k běžnému milování musí ještě dráždit klitoris. Ale omyl. Některé z nás potřebují zaměřit pozornost a hladit i jiná místa (uši, bradavky, krk, vnitřní strana stehen). Důležité je, abyste tento fakt sdělily partnerovi, a ten se nesoustředil jen na vaši vagínu.

Sexuální trauma

Ženy, které prožily nepříjemné první milování, násilné chování v dětství nebo došlo k obtěžování a bolestivému pohlavnímu styku, mají problém se uvolnit a důvěřovat partnerovi, i když patří k těm nejlaskavějším a nejněžnějším. V takovém případě je dobré vyhledat odbornou pomoc. Nemusíte se celý život přetvařovat.

Chceme potěšit partnera co nejrychleji

Dalším důvodem je zvyšování sebevědomí partnera. Muži dosahují orgasmu podstatně rychleji, a abychom nesrážely jejich 'mužství', často předstíráme vyvrcholení, dokonce dřív, než je nutné. Následně partner s dostatečně nažhaveným egem finišuje už po pěti minutách a my máme smůlu.

A když párkrát předstíráme, při následujícím milování je nám už hloupé říct pravdu a počkat si dostatečně dlouho, abychom byly spokojené i my.

Předsudky

'Muži mají rádi jen štíhlé partnerky'. Poněkud krátkozraká dedukce. Přesně proto si dostatečně nevěříme, nenávidíme každé kilo navíc a v hlavě si vytváříme blok, který brání skutečnému prožívání a dosažení rozkoše.

Konflikty ve vztahu

Za nekvalitní sex mohou partnerské konflikty. Nejhorší je, když v sobě dusíte problém, s něčím nesouhlasíte a druhému o něm neřeknete. Vše se vám na mysl dostane přesně ve chvíli, kdy v ložnici plníte své manželské (partnerské) povinnosti. Ale tam tyto problémy rozhodně nepatří.

Partner nezná vaše tělo

Máte-li doma muže, který vás dráždí přesně podle příručky, pak mu ukažte, co máte ráda a co vás vzrušuje. Většina z nich si myslí, že když bude hodinu dráždit klitoris, vybuchnete slastí. Buďte upřímná a navádějte ho.

Nedostatek klidu

Můžete si sex dopřát mezi přípravou večeře a oblíbeným seriálem, ale pak nečekejte zázraky. Stejně tak si neužijete, když se budete bát, že vám každou chvíli na dveře zaklepou děti či tchyně. Nemůžete-li se uvolnit, zkuste s partnerem odjet na víkend a být jen sami pro sebe. Ano, s dětmi je tuto možnost poněkud složitější uskutečnit, ale za skvělý orgasmus trocha toho plánování a organizace stojí, nebo ne?

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama