reklama

Češi za sex neplatí. Ale přemýšlejí, že začnou

Placený sex v Česku moc neletí, ale spousta z nás někdy uvažuje nad tím, že by takto investovala. Vyplývá to z čerstvého průzkumu.

Foto: Thinkstock

Osobní zkušenost s placeným sexem v novém průzkumu agentury Stem/Mark potvrdilo jen 10 procent Čechů. V nějaké formě se s ním ale setkává každý druhý - ať už na internetu, ve svém okolí nebo v představách.

Otázky na sexualitu jsou obecně trochu složitě interpretovatelné. Ochota lidí vyjádřit se k tématu záleží na mnoha faktorech. V případě sexu za peníze, to platí dvojnásob, protože se jedná o něco, co je pro mnohé na hraně společensky akceptovatelného a tedy i v samotných odpovědích přiznatelného. 

Ve zmiňovaném průzkumu se se svojí zkušeností s placeným sexem častěji pochlubili muži (15 procent jich odpovědělo kladně). Ženy se přiznají jen velmi výjimečně - jen jediné procento. Ovšem čtvrtina dotázaných se svěřila, že o této formě sexu už někdy uvažovala - opět častěji muži (38 procent) než ženy (devět procent).

Zajímavé je, že polovina respondentů říká, že ve svém okolí mají člověka, o kterém vědí, že si za sex platí.

Čím je pro zpovídané placený sex atraktivní? Dvě třetiny respondentů odpovídají, že může řešit nedostatek sexu, ale funguje také v případě, kdy má člověk chuť zkusit něco nového. Polovina z těch, co ho vyzkoušeli, říká, že si platí za něco, co jim partnerka neumožní. Třetina pak dodává, že jde jen o využití nabízených možností, se kterými se setkávají v zahraničí nebo na služebních cestách.

Součástí průzkumu byl i dotaz, za kolik peněz by dotyční byli ochotni prodat sami sebe. Padesát dva procent žen a čtyřicet procent mužů trvali na vlastní neprodejnosti. Z těch ostatních by ženy většinou nešly pod částku deset milionů, zatímco muži by si vystačili i s méně než sto tisíci korun.

reklama
reklama
reklama