reklama

10 věcí, po kterých s vámi budou muži konečně spokojení

Říkáte si, co dělat, aby váš muž byl opravdu spokojený, šťastný a neměl potřebu si hledat jinou? Tady je několik tipů...

Foto: ISIFA/Thinkstock

Vztahy jsou opravdu hodně složitá věc. Muži o nás neustále tvrdí, že žít s ženou je těžké, ale platí to i naopak. Co bychom měly dělat, aby byli pánové s námi konečně spokojení?

Mít doma šťastného, usměvavého a dobře naladěného partnera je snem každé ženy. Ale ve velké míře to právě záleží na nás. Jaké si to uděláme, takové to budeme mít...

1) Občas mlčte!

Základ každého dobrého vztahu. Už jste někdy zažily podobnou situaci? "Seděla jsem v tramvaji, u mě stál pár. Žena neustále něco vyprávěla a pán jen zoufale přitakával, nenechala ho říct celou větu. Když na mě hodil smutný obličej, jen jsem soucitně přikývla a v duchu doufala, že já se takto k manželovi nechovám." (Romana, 29)

Zkuste svým partnerům naslouchat a neskákat jim do řeči. Určitě je to moc potěší a vy získáte plusové body.

2) Nestěžujte si, neřešte a nepomlouvejte

Pokud vás něco trápí, asi byste to svému příteli či manželovi měla říkat, ovšem jen důležité věci. Oni nemají rádi, když fňukáme a neustále si stěžujeme na různé hlouposti. Musíte to někomu říct? Klidně, ale raději si zajděte za kamarádkou, ty jsou na takové věci zvyklé. To samé platí o pomlouvání a drbech. Muže nezajímá, kdo s kým a proč se rozešel. Jak s oblibou říkají, mají na starosti jiné a mnohem důležitější věci.

3) Najděte si své záliby

Možná mužům lichotí, že s nimi chcete trávit většinu času, ale dřív nebo později se začnou dusit. Vysvětlení typu: já jsem s tebou moc šťastná, je nijak nepřesvědčí. Nechte je dýchat a ukažte, že umíte být šťastné i bez nich. Ale opatrně, musí to být v rozumné míře, pak by se vaší samostatnosti mohli spíše zaleknout.

4) Mějte svůj život

Ano, jistě jsou nadšení, když jim uvaříte svíčkovou se šesti nebo naklidíte dům, ale takové ženy brzy začnou nudit. Nedělejte tyto domácí věci příliš často, buď si na to zvyknou natolik, že sami nehnou prstem, nebo je přestanete bavit. Občas vaření či péči o dítě nechte na nich, ať ukážou své "kvality" také někdy oni.

5) Nezapomeňte chválit a nevyčítat

Nechceme z chlapů dělat nějaké nafrněné egoisty a stejně tak vám neříkáme, abyste je neustále chválili i za hlouposti. Ale občas hezké slovo slyší rád každý. Vás také potěší, když si všimnou nového účesu či šatů a pochválí.

Doporučujeme: S manželem se z nás stali kamarádi. Máme se rozvést?

Druhou slabinou jsou výčitky. Na to jsme opravdové odbornice. Dokážeme během jedné hádky vyčítat věci několik let zpět. Když se nám něco nelíbí, měly bychom to říci okamžitě a tak nějak opatrně. Chlapi opravdu nesnáší, když tvrdíme, že se NIC neděje a při první příležitosti jim ústně předáme celý seznam toho, co nám vadí.

6) Nezesměšňujte je

Zní to sice jako nějaké pravidlo silničního provozu, ale pojďme jej dodržovat. Žádná z nás netuší, proč to děláme, nejspíš se v nás probouzí mateřské pudy, ale máme tendenci napomínat, upravovat, nebo dokonce opravovat jejich špatná tvrzení před přáteli, či dokonce před kolegy z práce, na to jsou hodně hákliví. Přeci jen žijete s dospělým mužem...

"V životě bych nevěřil, že mě někdo může tak ponížit. Na oslavě kamarádových narozenin ke mně přišla moje přítelkyně a před všemi mi řekla, ať se vysmrkám, prý mi kouká nudle." Už jen chybělo, aby si vzala kapesník a utřela mi nos. Neskutečnej trapas!" (Zdeněk, 33)

7) Pečujte o sebe

Starám se o děti a domácnost, nemám čas chodit ke kadeřníkovi či o sebe pečovat, zbytečné výmluvy. Každá pro sebe můžeme něco udělat. Nemusí to být oblečení za desetitisíce či kosmetika nejlepších značek, jde o to, ukázat, že se máte ráda a chcete dobře vypadat. I když si někteří pánové nevšimnou, že máte nový účes, dobře poznají, když vám to sluší a je jedno proč. 

8) Buďte tolerantní k jeho zálibám

Pánové mají tendenci mít zvláštní záliby. Buď sbírají plechovky od piva či jiné podivnosti, nebo neustále něco vyrábí v garáži či se rozhodnou pro koníček, který je pořádně drahý. Zkuste pochopit, co se jim na tom líbí a podpořte je, i když vám zrovna doma dělají nepořádek, protože na kuchyňském stole čistí rybářské pruty nebo motor od modelu nějakého sporťáku. Patří to k nim.

"Rád fotím a jsem přímo nadšený, že mě manželka podporuje. Dokonce jí nevadí, když si potřebuji koupit drahou techniku. Našetříme na to a společně zajdeme něco vybrat." (David, 30)

9) Nebombardujte je zbytečnými otázkami

Jsme přímo mistryně světa na pokládání otázek. Neptejte se jich, zda vás mají rádi, co je s nimi, proč se nesmějí, proč musí být v hospodě tak dlouho, proč jsou ještě v práci a proč na vás nemají tolik času. Odpověď (tu, kterou chcete slyšet) z nich stejně nedostanete a navíc je ještě pořádně naštvete.

Náš tip: 10 věcí, kterých budete v životě nejvíc litovat

Vražedný dialog:

 • Jak si se měl v práci?
 • Dobře.
 • Jsi naštvaný?
 • Ne.
 • Tak co je s tebou?
 • Nic.
 • Proč se tedy mračíš?
 • Nemračím.
 • Vidím, že ti něco je, co se stalo?
 • Nic.
 • Ty už mě nemáš rád?
 • Ale joo. 
 • Ale jsi naštvaný, viď?
 • Teď už jo!!!

10) Neodmítejte sex kvůli hloupostem

Bolí vás hlava? Raději to zkuste překonat, protože to není dobrý způsob, jak partnerovi odmítnout sex. A věřte, že i oni měli dlouhý den a fakt, že i přesto po vás touží, by vás měl těšit.

Máte další tip, co dělat, aby byl muž konečně šťastný a spokojený? Napište nám v diskuzi pod článkem.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Společné bydlení? Pozor, ať vám nezničí vztah

Chcete zhubnout? Pomůže vzorový jídelníček na 7 dní

Nesnesitelná únava. Co všechno se za ní může skrývat?

Melanie slaví 50 let. Tady jsou její největší maléry v úřadu první dámy USA | Video: Reuters, Associated Press
reklama
reklama
reklama