reklama

S manželem se z nás stali kamarádi. Máme se rozvést?

"S manželem se známe 11 let, oslavili jsme osm let od svatby, sex nemáme žádný, máme se rádi a respektujeme, ale jsme spíše kamarádi. Měli bychom se rozvést?" Tak začíná příběh čtenářky Jitky.

Foto: ISIFA/Thinkstock

Velká láska nemusí vždy znamenat, že spolu budete celý život. Čtenářka Jitka tvrdí, že svého muže miluje, ale cítí se být spíše jeho kamarádka. Prosí nás o radu...

"S manželem se zbožňujeme a respektujeme, jen z našeho vztahu zmizel sex, touha a vášeň. Stali se z nás obchodní partneři, kamarádi, kteří si věří, ale nespí spolu. Nevím, co dělat dál," vypráví o svém vztahu čtenářka Jitka. Co se stalo a jak chce problém vyřešit?

Sex? Čím dál méně

Svého muže miluji, to jsem si jistá. Je to hodný člověk, který pro mě udělá cokoliv a já to samé pro něj. Když je mi zle, postará se o celou domácnost a ještě mě překvapí nějakým dárkem pro radost. Měla jsem hodně zdravotních problémů, vždy za mnou rychle přijel do nemocnice a byl se mnou.

Náš tip: Po 26 letech veganství skončil, pak konečně zhubl a uzdravil se

Od začátku vztahu máme trochu problémy se sexem, nějak se mu do něj nechce, naučila jsem se to respektovat a vyčkat si na chvíli, kdy po mně bude toužit. Protože pak to stojí za to. Nemůže se mě nabažit, milujeme se i třikrát denně, ale bohužel tyto "nálady" má tak jednou za pět měsíců...

Poznali jsme se hodně mladí, chodili spolu tři roku a vzali se. Kdybyste hledali zamilovanější pár, nenašli byste. Děti ještě nemáme, neustále je kvůli něčemu odkládáme. Dnes je to osm let od svatby a já jsem zoufalá.

Společné podnikání

Od začátku vztahu jsme toužili po tom, abychom spolu začali podnikat, nemuseli nikoho poslouchat. A před rokem se nám konečně sen splnil, tedy částečně. Máme vlastní firmu, realizujeme lidem různé nezapomenutelné zážitky a kurzy. Musím uznat, že jsme dobrý tým, on vládne financím a já se snažím vymýšlet neustále nové nápady a strategie.

Když spolu pracujeme, jde nám to, smějeme se, bavíme, mluvíme, prostě to mezi námi opravdu funguje. O víkendu, pokud máme výjimečně čas relaxovat, je to divné. Začalo nám vyhovovat, že jsme každý v jiné místnosti, on si něco dělá na počítači a já vyrazím s kamarádkou na víno nebo se dívám v jiném patře na televizi.

Nedotýká se mě

Celkově se vztah hrozně změnil. Každý den je podle stejného scénáře. Oba dva máme ještě každý svoji práci, ráno si dáme pusu, jdeme si po svém, večer dorazíme domů, dáme si pusu, rozejdeme se do jiných pokojů, večer se sejdeme v posteli, dáme si pusu a jdeme spát. Vášeň, sex, nikde!!!

Snažili jsme se o tom mluvit, vždy řekne, že je to jeho vina, ať prý mu to odpustím, jen si na mě musí udělat více času, ale je to sedm měsíců a nic se nezměnilo. Rozhodla jsem se, že s tím začnu dělat něco já, pokoušela jsem se ho svádět, přichystala jsem večeři, udělala hezký večer, celkem tři pokusy, většinou to skončilo tak, že jsem šla do ložnice a marně na něj čekala, když dorazil, už jsem byla naštvaná a šli jsme spát.

Moc toužím po tom, se s ním milovat

Jsem zoufalá, jak po něm toužím, ale pomalu toho začínám mít dost. Na jedny nervy je toho až moc. Neustále opakuje, že mě miluje, ale nic pro to nedělá.

Celý vztah je hrozně složitý. Na všem se shodneme, když je třeba, přátelé o nás neustále povídají, jaký jsme skvělý pár, jaké máme štěstí, ale nikdo nevidí, jak se trápím. O problémech mluvíme, ale prostě se tím nic nemění. Je to hrozně vyčerpávající.

Už mi nechybí

Dřív jsem bez něj nemohla usnout, když byl v práci, čekala jsem na něj a překvapila ho hezkým prádlem. Nerada jsem chodila bez něj někam do společnosti, chyběl mi. A dnes? Sama vymýšlím, jak vystřelit z domu. Nejvíc mě děsí, že se mi líbí, když se mnou muži flirtují, přitom dobře vím, že bych ho nikdy nepodvedla. Stejně tak věřím i manželovi, že nikoho nemá.

Náš tip: 10 věcí o sexu, na než se bojíte zeptat. Máme odpovědi

Občas se objeví světlý moment našeho vztahu, procházka, či příjemné povídání, drobnost, která mě trochu nakopne, abych vydržela, ale mám pocit, že se z nás stali dva dobří kamarádi, kteří si rozumí ve společném podnikání. Nechci ho ztratit, vždycky jsem si takového chlapa přála, ale nevím, jak z tohoto citového šílenství pryč. Dá se vůbec tento vztah ještě zachránit? Pokud ano, tak jak? Já už opravdu nevím...

Děkuji Jitka

Máte nějaké rady, které by Jitce pomohly manželství zachránit? Kde se podle vás stala chyba? Napište nám v diskuzi pod článkem.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

V šedesáti přiznala: Adoptoval mě pedofil. Dětství jsem protrpěla

Společné bydlení: Pozor, ať vám nezničí vztah

Věcí, které mohou vašim dětem zachránit život
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama