reklama

Vychovaly ji dvě lesby, sňatky homosexuálů ale odmítá

Američanku Heather vychovaly dvě mámy. Podobným rodinám teď vzkazuje, že jejich děti trpí.

Foto: Twitter.com

Když byly Heather tři roky, její rodiče se rozvedli a Heather zůstala s maminkou. Ta si ale nenašla náhradního tatínka, ale maminku. Heather tedy vyrostla ve výchově dvou žen. Člověk by si myslel, že se pak v dospělosti bude rodin se dvěma matkami zastávat, ale zdá se, že je to spíš naopak.

Respektive nebylo to tak vždycky. Dlouhou dobu měla Heather za to, že na výchově homosexuálními rodiči není nic špatného a že kvůli ní rozhodně nestrádala. Ještě ve dvaceti tuto komunitu obhajovala a veřejně se jí zastávala.

Bart a dvě mámy

Nyní, v jejích jednatřiceti letech ale zřejmě nastal zlom. Vše začalo tím, že se v Americe rozhodli u příležitosti pětadvacátého výročí znovu vydat slavnou knihu Heather má dvě mámy, podle které svého času vznikla dokonce epizoda seriálu Simpsonovi s názvem Bart má dvě mámy.

Je to příběh pro děti inspirovaný právě životem Heather, tedy holčičkou, která žije se dvěma maminkami. Popisuje, jak takový život probíhá, ale třeba i to, jak se na takovou rodinu dívá okolí. 

Když kniha v Americe před čtvrtstoletím poprvé vyšla, způsobila velký poprask, ale zároveň se stala silnou zbraní gay komunity z celého světa. A podporovala ji i Heather, i když anonymně. Až do této chvíle.

Vaše děti trpí

Jakmile se jednatřicetiletá brunetka, která má manžela a sama je matkou čtyř dětí, o dalším vydání knihy dověděla, rozhodla se napsat otevřený dopis médiím o změně svého názoru. "Milí homosexuálové, vaše děti trpí," napsala v dopise, který zveřejnil list The Federalist.

Dále se Heather zmiňuje o tom, že až teď, když vidí svoje děti, jí došlo, jak moc jí během celého dětství chyběl otec. "Děti potřebují mít mámu i tátu," říká dnes rezolutně.

Čtěte také: "Chce se mi zvracet", slyšel 15letý homosexuál od otce

Zášť nebo snad nenávist ale ke svým dvěma matkám necítí: "Jen teď, když vidím, jak moje děti milují svého otce a on miluje je, dochází mi, jaká moudrost je v tradičním pojetí rodiny a manželství."

Za změnu v jejích názorech ale jistě může i to, že se svým partnerem ještě před svatbou začala chodit do kostela. I díky tomu si prý uvědomila, že sňatky osob stejného pohlaví a společná výchova dítěte nejsou správné.

Děti se jí smály

Kromě toho ale přiznává, že to v sobě vždycky měla jako takovou černou díru. Vzpomíná například, že už jako dítě se kvůli své netradiční výchově setkala s negativními reakcemi. Děti ve školce si na ni prý tehdy ukazovali a považovali ji za divnou, když se dověděli, že má dvě maminky a žádného tatínka.

Prý to byl také důvod, proč začala celkem brzy se sexuálním životem a rozhodně nestrádala. "Považovala jsem sex za prostředek k tomu, abych byla milována nějakým mužem," svěřuje se.

Zároveň prý počítá s tím, že teď bude muset čelit velké kritice, protože moderní je homosexuální rodiče podporovat a málokdo si dnes troufá vystoupit a veřejně podporovat tradiční rodinný model, protože se nesetká s pochopením, ale s nenávistí.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Na vozíčku je už devět let. Kvůli jednomu skoku do vody

Fotka obletěla svět: Babičku a pravnučku dělí 101 let

Dcera Kurta Cobaina: Nirvanu jsem nikdy moc nemusela

"Jsem rád, že se toho Iveta nedožila." Seriál o Bartošové to od blízkých schytal | Video: Michaela Lišková
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama